John McAfee zna rozwiązanie problemu inwigilacji w internecie

John McAfee - twórca oprogramowania antywirusowego, milioner i ekscentryk, zapowiedział urządzenie, które pozwoli zachować anonimowość w sieci i zapobiegnie inwigilacji, o której ostatnio jest dość głośno za sprawą NSA i projektu PRISM. Tylko czy propozycja McAfee to rozwiązanie kompleksowe?


D-Central to małe, przenośne urządzenie, które pozwoli stworzyć wewnętrzną sieć o zasięgu nawet trzech bloków w mieście lub też 400 metrów w terenie. Sieć ta nie będzie w żaden sposób połączona globalnie i urządzenia z "zewnątrz" nie będą w stanie do niej przeniknąć. Pozwoli to spokojnie przesyłać pliki czy nawet komunikować się pomiędzy użytkownikami, bez obaw, że jakiekolwiek dane dostaną się w niepowołane ręce.

John McAfee jest świadomy, że jego urządzenie może zostać użyte do nielegalnych celów, ale w taki sam sposób wykorzystywany jest telefon i ogrom innych sprzętów. Znany twórca oprogramowania antywirusowego nadmienia przy okazji, że D-Central może zostać zakazany na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie przejmuje się jednak tym, twierdząc, że rynek zbytu znajdzie się w innych krajach. Urządzenie nie będzie droższe, niż 100 dolarów.

D-Central z pewnością nie rozwiąże problemu inwigilacji w internecie, jednakże pozwoli na uchronienie pewnych czynności przed okiem Wielkiego Brata. A to już krok w dobrą stronę.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: John McAfee | prywatność w sieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy