Karta przedpłacona sprzedawana wraz z oprogramowaniem ESET

Jednak z firm zajmujących się bezpieczeństwem w internecie, ESET, wprowadza na rynek pakiet oprogramowania ESET Smart Security sprzedawany wraz z kartą prepaid MasterCard.

ESET Smart Security 5  ze specjalną kartą prepaid MasterCard
ESET Smart Security 5 ze specjalną kartą prepaid MasterCardmateriały prasowe

ESET Security Card można znaleźć w pudełkach z limitowaną edycją pakietu antywirusowego ESET Smart Security. Karta sygnowana logiem MasterCard pozwala na realizowanie płatności w tradycyjnych sklepach oraz w sklepach internetowych, akceptujących transakcje kartami MasterCard. Za posiadanie karty i realizowanie płatności bezgotówkowych nie są pobierane żadne opłaty.

ESET Security Card pozwala m.in. zapłacić w sieci za zakupy, bilety lotnicze czy opłacić wynajęty za granicą pokój w hotelu. Karta stanowi również instrument płatniczy dla posiadaczy konsol Xbox 360 oraz PlayStation - za jej pomocą można bowiem przedłużać abonament Xbox Live Gold, a także kupować gry i dodatki udostępniane w serwisach PlayStation Network oraz Xbox Live. Bezpieczeństwo pieniędzy użytkownika ESET Security Card zapewnia model korzystania z karty, którą uzupełnia się określoną kwotą tuż przed realizacją transakcji. Dodatkową ochroną jest brak powiązania karty z kontem osobistym użytkownika. Dzięki temu nawet w wypadku wycieku danych identyfikacyjnych karty pieniądze użytkownika pozostają w pełni bezpieczne. Atutem ESET Security Card jest również możliwość ubiegania się przez posiadacza karty o zwrot kwoty zrealizowanej transakcji, jeśli sprzedawca nie wywiąże się z umowy kupna-sprzedaży (chargeback).

Karta przedpłacona - czy to ma sens?

Dlaczego w internecie warto posługiwać się kartą przedpłaconą, a nie kartą kredytową? Argumentu może dostarczyć historia pracownika jednej ze śląskich firm, mieszkańca Gliwic. Ów mężczyzna do niedawna korzystał ze swojej karty kredytowej - płacił nią za zakupy zarówno w tradycyjnych sklepach jak i w sklepach internetowych. Dzisiaj karty kredytowej nie posiada i posiadać nie chce. Dlaczego? Pewnego dnia, podczas śledzenia wyciągu z karty gliwiczanin spostrzegł dwie transakcje, na łączną kwotę ponad 1000 zł, których nigdy nie zrealizował.

Podejrzane transakcje natychmiast zgłosił konsultantowi banku, od którego dowiedział się, że płatności zrealizowano w Poznaniu i Tallinie (!). Mimo, że mężczyzna wspomnianych miejsc nigdy nie odwiedził, bank nie uznał reklamacji i gliwiczanin musiał spłacić nieswoje zadłużenie. Źródłem wszystkich problemów była kradzież danych karty gliwiczanina, której najprawdopodobniej dokonano podczas realizowania jednej z płatności w sieci.

Gdyby mężczyzna korzystał z karty prepaid ta nieprzyjemna historia nigdy by się nie wydarzyła. Przechwycenie danych karty przedpłaconej nie jest bowiem równoznaczne z możliwością wykorzystania jej do zrealizowania transakcji w sieci - środki na takiej karcie można uzupełniać tuż przed płatnością za zakupy.

ESET Smart Security 5

ESET Smart Security 5 to kompletny pakiet antywirusowy przeznaczony do ochrony komputera przed zagrożeniami, atakami z sieci oraz spamem. Program wyposażono m.in. w system zapobiegania włamaniom HIPS, który umożliwia użytkownikowi dokładne zdefiniowanie dozwolonych i zabronionych na danym komputerze działań. ESET Smart Security 5 posiada również opcję kontroli rodzicielskiej, dzięki której możliwe jest blokowanie dostępu do stron internetowych zawierających nieodpowiednie treści, np. erotykę.

Program pozwala definiować dostęp do 27 kategorii witryn. O tym, które z nich udostępnić, a które zablokować decyduje sam użytkownik (ustawienia tej funkcjonalności chronione są dodatkowym hasłem). Program udostępnia również narzędzie zarządzania nośnikami danych. Dzięki niemu można blokować konkretne nośniki w oparciu o ich numer seryjny czy pojemność. ESET Smart Security 5 zaczyna swoją pracę w chwilę po uruchomieniu komputera i pozostaje niezauważony dla użytkownika. Wszystko za sprawą ustawienia, które odkłada każdorazowe skanowanie systemu, następujące po uruchomieniu komputera, do chwili, w której zużycie procesora stabilizuje się na niskim poziomie.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas