Kolejne nowe wirusy

Firma Trend Micro ogłosiła żółty alarm wirusowy w związku z pojawieniem się dwóch robaków: KELVIR.B oraz FATSO.A (inna nazwa Sumom). Oba wirusy rozprzestrzeniają się za pośrednictwem komunikatora internetowego, MSN Messenger oraz znanego oprogramowania do wymiany plików - eMule. Użytkownik otrzymuje wiadomość od osoby z listy kontaktów, zawierającą "chwytliwy" link. Po kliknięciu na niego następuje zainstalowanie wirusa w systemie.

Firma Trend Micro ogłosiła żółty alarm wirusowy w związku z pojawieniem się dwóch robaków: KELVIR.B oraz FATSO.A (inna nazwa Sumom). Oba wirusy rozprzestrzeniają się za pośrednictwem  komunikatora internetowego, MSN Messenger oraz znanego oprogramowania do wymiany plików - eMule. Użytkownik otrzymuje wiadomość od osoby z listy kontaktów, zawierającą "chwytliwy" link. Po kliknięciu na niego następuje zainstalowanie wirusa w systemie.

Zainstalowanie robaka KELVIR.B powoduje dodatkowo ściągnięcie programu typu BOT, który umożliwia zdalny dostęp do zainfekowanego komputera. WORM_KELVIR.B i WORM_FATSO.A rozsyłają wiadomość z linkiem do wszystkich dostępnych osób znalezionych w bazie kontaktów.

Objawami działania wirusów jest zainstalowanie w zainfekowanym systemie szeregu plików o różnych nazwach, np. "Fat Elvis!Lol.pif", "Jennifer Lopez.scr", lub o nazwas erotycznych.

KELVIR.B dociera do użytkownika jako plik o wielkości 46 KB, FATSO.A - 17 KB. Wirusy atakują komputery działające w systemach operacyjnych Windows 95, 98, ME, NT, 2000 oraz XP.

Reklama

Firmy antywirusowe oferują już szczepionkę na te robaki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wirusy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy