Koniec muzyki na You Tube

Najpopularniejszy serwis internetowy, oferujący możliwości oglądania wideo on-line, wprowadził kolejne ograniczenia w dostępie do swoich usług. Polega ono na zablokowaniu ścieżki dźwiękowej pliku wideo.

"Ten film wideo zawiera ścieżkę dźwiękową, na której użycie nie wyraził zgody co najmniej jeden z właścicieli praw autorskich. Dźwięk został wyłączony" - takiej treści komunikat zaczął pojawiać się w klipach dostępnych na You Tube.

Jak donosi serwis cnet, powodem takich działań You Tube jest konflikt pomiędzy nim a wytwórnią Warner Music, która zażądała usunięcia wszystkich swoich filmów. To właśnie Warner Music Group jest właścicielem praw autorskich do muzyki zablokowanej w filmach.

Ten krok ze strony You Tube na pewno nie przysporzy mu popularności. W naszym kraju wykorzystywany jest on głównie jako internetowa baza teledysków. Dostęp do niej od jakoś czasu ograniczał już znany wszystkim komunikat "Film jest niedostępny w Twoim kraju". W obecnej sytuacji większość polskich internautów z pewnością zacznie korzystać z konkurencyjnych serwisów.

Reklama
Media2
Dowiedz się więcej na temat: ścieżki | film | serwis | wideo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy