Korzystacie z darmowych antywirusów? Niepotrzebnie...

Z racji tego, że w Android Market pojawia się coraz więcej aplikacji mających chronić nasze urządzenia przed wszelkiego rodzaju niechcianymi wirusami, firma AV-TEST zdecydowała się na przeprowadzenie bardzo ciekawego badania dotyczącego skuteczności (a właściwie nieskuteczności) bezpłatnych programów antywirusowych.

Wszystkie programy testowane były na tablecie Samsung Galaxy Tab działającym w oparciu o Androida w wersji 2.2.1. Co się okazało? Że tylko jeden (Zoner Anti-Virus Free) z siedmiu przetestowanych programów może się do czegokolwiek przydać, zapewniając tabletowi względną ochronę.

Obecnie najpopularniejszym darmowym antywirusem na Androida jest Lookout, który - z niewiadomych względów - nie został uwzględniony w zestawieniu przygotowanym przez AV-TEST. Antivirus Free, podobnie jak GuardX Antivirus i LabMSF Antivirus beta nie wykrył żadnego niebezpieczeństwa w momencie wprowadzania do systemu złośliwego oprogramowania. BluetPoint Antivirus Free, Kinetoo Malware Scan i Privateer Lite wykryły tylko jedno z dziesięciu zagrożeń, natomiast najlepiej poradził sobie program Zoner Anti-Virus.

Dla porównania, płatne programy, jak Kaspersky czy F-Secure, mogą się pochwalić skutecznością na poziomie ok. 50%.

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | Antywirus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama