Mozilli pomysł na karty, czyli Tab Candy

O tym, że karty w przeglądarkach internetowych diametralnie poprawiły wygodę przeglądania zasobów sieci, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W tej chwili każda szanująca się przeglądarka musi posiadać tę funkcjonalność, a jeśli jej nie ma - praktycznie nie istnieje. Mozilla zaprezentowała kolejne spojrzenie na karty. Czy pozwoli ono ugruntować pozycję Firefoksa na rynku?

Nowa funkcja, mająca obecnie status wersji alpha, pozwala na lepszą organizację wielu kart jednocześnie. Można wyświetlić ich listę z graficzną reprezentacją wewnątrz przeglądarki oraz łatwo grupować. Dzięki takiej ich organizacji mamy mieć pewność, że na pasku kart znajdziemy to, co potrzebujemy w danej chwili.

Grupy tworzone są na zasadzie Przeciągnij i Upuść, a więc intuicyjnie. W następnych wersjach funkcji, ma zostać wprowadzona możliwość automatycznego grupowania otwartych stron. Zasadę działania Tab Candy zobaczyć można na filmie zaprezentowanym przez Mozillę. Testową wersję Firefoksa z zaimplementowaną funkcją można pobrać ze strony http://www.azarask.in/blog/post/tabcandy/. Uwaga! Nie jest to wtyczka, a rozwojowa wersja przeglądarki, której nie powinno używać się na co dzień!

Źródło informacji

PC Format
Dowiedz się więcej na temat: karty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama