Na YouTube dzieci zarabiają miliony. Oto zestawienie najlepiej opłacanych YouTuberów

Media społecznościowe i serwisy do streamowania wideo mają wielką moc, o czym w ostatnich latach przekonujemy się na własnej skórze i nie od dziś wiadomo, że są osoby, który uczyniły z nich sposób na życie.

Co prawda w sieci jest mnóstwo stron i blogów, na których możemy zobaczyć dzieciaki poubierane w najnowsze kreacje domów mody albo promujące biżuterię, kosmetyki czy nowinki technologiczne, ale informacje z ostatnich dni i tak są bardzo zaskakujące - jak bowiem podaje Forbes w swoim corocznym zestawieniu najlepiej opłacanych YouTuberów, najwięcej w ciągu ostatniego roku zarobił… pewien siedmiolatek.

A mowa o chłopcu imieniem Ryan, który jest gwiazdą kanału Ryan ToysReview, jak sama nazwa wskazuje zajmującego się recenzowaniem zabawek - zajmuje się tym od 2015 roku, obecnie ma ponad 17.3 mln subskrybentów i w ciągu ostatniego roku zarobił na tym bagatela 22 miliony dolarów. Zarobił… w sumie to pewnie jego tata, który zajmuje się funkcjonowaniem całości, ale nie da się ukryć, że to właśnie Ryan odpowiada za sukces projektu - mamy bowiem do czynienia z miłym dzieciakiem, który cieszy się z kolejnych zabawek i chętnie o nich opowiada.

Reklama

Oczywiście od razu pojawiły się w związku z tym pewne kontrowersje, bo przecież Ryan jako jedyny z pierwszej dziesiątki sam za siebie nie odpowiada i jest całkowicie zależny od rodziców, więc część osób uważa, że ci po prostu zmuszają go do pracy, czerpiąc z tego ogromne zyski. I chociaż nie do końca się z tym zgadzam, bo pieniądze z pewnością zapewnią mu odpowiednie warunki do rozwoju i nauki, to trzeba też pamiętać, że kariera medialna w tak młodym wieku bardzo często kończy się tragicznie.

Wystarczy spojrzeć na dziecięce gwiazdy kina zmagające się z depresją, uzależnieniami, problemami z odżywianiem i wieloma innymi, szczególnie że tematyka kanału jest mocno skupiona na dobrach materialnych, czyli kolejnych zabawkach - miejmy więc nadzieję, że rodzice dbają o to, żeby sodówa nie uderzyła Ryanowi do głowy.

Jeżeli chodzi o kolejne miejsca, to na podium znaleźli się jeszcze Jake Paul z wynikiem 21.5 miliona dolarów oraz kanał Dude Perfect, który zarobił 20 milionów. Pierwszą piątkę uzupełniają zaś DanTDM i 18.5 miliona dolarów oraz kontrowersyjny makijażysta Jeffree Star z wynikiem 18 milionów - co warto też odnotować, w pierwszej dziesiątce zarobki nie spadły poniżej 14.5 mln dolarów, co oznacza, że na YouTube naprawdę można zarobić majątek i nic dziwnego, że próbuje tego coraz więcej osób.

Cała pierwsza 10 wygląda następująco:

10. Logan Paul - 14.5 miliona   

9. PewDiePie - 15.5 miliona

8. Jacksepticeye - 16 milionów

7. VanossGaming -17 milionów

6. Markiplier - 17.5 miliona

5. Jeffree Star - 18 milionów

4. DanTDM - 18.5 miliona

3. Dude Perfect - 20 milionów

2. Jake Paul - 21.5 miliona

1. Ryan ToysReview - 22 miliony

Źródło: GeekWeek.pl/cosmopolitan

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy