Nagie zdjęcia celebrytek wyciekły do sieci. Jak chronić przed hakerami własne fotografie?

Jak donoszą zagraniczne serwisy to prawdopodobnie z chmury iCloud wyciekły nagie zdjęcia wielu amerykańskich gwiazd telewizji, kina, muzyki i mody. Anonimowy internauta, który najpewniej włamał się do chmury Apple, miał umieścić w internecie kilka rozebranych fotografii m.in. aktorek Jennifer Lawrence i Kirsten Dunst, piosenkarki Ariany Grande oraz modelki Kate Upton. Czy przeciętny internauta jest narażony na podobne niebezpieczeństwo?

Doniesienia z zagranicznych portali, mówią o tym, że haker mógł uzyskać dostęp do zdjęć bezpośrednio, poprzez konto iCloud. Fotografie nagich gwiazd to w końcu ogromny biznes, ich wartość szacowana jest nawet na 50 000 dolarów za dzień, jeśli chodzi o przychód z reklam.

Warto zauważyć, że nie tylko gwiazdy muszą martwić się o swoje intymne fotografie umieszczone online – w ostatnich latach obserwuje się wzrost zjawiska polegającego na wrzucaniu do sieci nagich zdjęć ex partnera w ramach zemsty. W takich sytuacjach, wielokrotnie operatorzy stron o podejrzanej reputacji nie współpracują z poszkodowaną osobą. W takim razie co należy zrobić aby nasze zdjęcia nie wyciekły do sieci?

Reklama

W pierwszej kolejności nie wykonuj zdjęć, które mogą być wykorzystane przeciwko tobie – jeśli twój smartfonr ma ustawioną opcję automatycznego tworzenia kopii zapasowych w chmurze, zdjęcia nie pozostaną bezpieczne w twoim telefonie. Po drugie, nie przesyłaj nikomu intymnych zdjęć - istnieje ryzyko, że w dalszej perspektywie osoba, której zaufałeś może zmienić stosunek do ciebie i użyć ich przeciw tobie.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: cyberbezpieczeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy