Najstarszy film na serwisie YouTube obchodził wczoraj swoje 14. urodziny

Jak ten czas szybko leci. Już minęło 14 lat od czasu publikacji pierwszego filmu na największym medium internetowym na Ziemi. Mało kto zna historię tego filmu, a warto ją poznać, bo mówi ona wiele o początkach serwisu.

Film zatytułowany „Me at the zoo” pojawił się na YouTube dokładnie 23 kwietnia 2005 roku, został nagrany w jakości SD, w formacie 4:3 i obecnie ma ponad 66 milionów wyświetleń. Możecie zobaczyć na nim jednego z założycieli serwisu, Jaweda Karima. Może to dla Was wydać się dziwne, ale to nie Google stworzyło YouTube i przez wiele lat ten serwis do niego nie należał. Później został sprzedany za setki milionów dolarów.

Ale wracając do samego filmu, to możemy na nim zobaczyć i usłyszeć to, do czego tak naprawdę został stworzony YouTube, czyli krótkie nagranie z życia wzięte. W przypadku Karima akurat był to ogród zoologiczny, o którym opowiada. Wtedy Karim był zwykłym chłopakiem, któremu marzył się podbój świata, dzięki swojemu serwisowi, a dziś te pragnienie się realizuje, bo jest on nie tylko znany w branży, ale i ma na swoim koncie setki milionów dolarów.

Reklama

Karim i jego przyjaciele nie spodziewali się, że ich pomysł na wyrażenie siebie w globalnej sieci w rękach Google stanie się najpopularniejszym medium na naszej planecie, który każdego dnia odwiedzać będzie przeszło 2 miliardy ludzi. Wielu uważa YT za największe zło, a to ze względu na coraz bardziej zakrojoną na szeroką skalę cenzurę, kreowanie chorych ideologii, blokowanie alternatywnych wizji świata i przymykanie oka na patologię w imię zarabiania większych pieniędzy.

Tak czy inaczej, każdy Internauta przynajmniej raz dziennie odwiedza serwis YouTube w poszukiwaniu ciekawych teorii naukowych, relacji na żywo, rozrywki lub wirtualnego zwiedzania naszej planety. Niewątpliwie serwis ten odmienił naszą cywilizację i zapowiada się, że będzie to czynił jeszcze przez następnych 14 lat.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube / Fot. YouTube

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy