Reklama

Nowa funkcja na Facebooku

Facebook wprowadza nową funkcjonalność do swojego serwisu. Dotyczy ona umieszczania całych postów na zewnętrznych stronach internetowych, co użytkownicy znają przede wszystkim z konkurencyjnego Twittera czy podklejania filmów z serwisu YouTube.

Funkcjonalność raczej standardowa - użytkownik ma możliwość pobrania specjalnego kodu HTML, który następnie wkleja do swojego serwisu. W ten sposób w wybranym miejscu ukaże się cały post wybranej osoby z Facebooka. Wpis ten można zarówno polubić, jak i skomentować bezpośrednio z wklejonego okna - nie trzeba w tym celu przechodzić do portalu społecznościowego.

Funkcja ta jest już znana od jakiegoś czasu między innymi z serwisu Twitter i trzeba przyznać, że jest niezwykle wygodna, gdy chcemy szybko przekazać wpis innej osoby. Aktualnie podklejanie postów jest możliwe tylko dla kilku największych fanpage’ów, jednakże w najbliższej przyszłości zasięg zostanie rozszerzony.

Facebook na swoim blogu wyjaśnia, że przeklejać można wyłącznie posty osób publicznych i stron internetowych, które posiadają własne fanpage.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama