Nowa strona Google.pl i serwis Google+

Internetowy gigant zapowiada stopniowe wprowadzanie zmian w usługach Google. Na początek nowy wygląd otrzymała główna strona Google.pl. Nadchodzi także społecznościowy projekt pod nazwą Google+.

Google zmiany - na stronie, a także w aspekcie społecznościowym Google
Google zmiany - na stronie, a także w aspekcie społecznościowym GoogleAFP

- Zmienia się sposób, w jaki ludzie korzystają z sieci i jej doświadczają, a naszym celem jest dostarczenie Wam spójnego designu - nie ważne, z którego produktu i z jakiego urządzenia korzystacie. Nowy wygląd Google, nad którym zaczęliśmy pracować, oparty jest na trzech zasadach designu: koncentracji, elastyczności i prostocie - wyjaśnia Chris Wiggins, Creative Director, Digital w Google.

Przez najbliższe miesiące użytkownicy usług Google mogą spodziewać się zmian w wyglądzie naszych produktów, włączając w to wyszukiwarkę, Mapy i Gmail. Zmiany mają pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu, bez względu czy użytkownik e-mailuje, wyszukuje czy też sprawdza mapę. Dlatego w nowym wyglądzie, który będzie obowiązywać wkrótce, w centralnym miejscu znajdą się rzeczy najbardziej potrzebne.

Filozofią Google jest połączenie zaawansowanych możliwości z prostotą. Nowy design pozwoli także na łatwe przejście pomiędzy różnymi urządzeniami, pozostawiając spójne wrażenia wizualne. Za prostym designem będą stały zaawansowane technologie, takie jak HTML5, WebGL i nowe szybkie przeglądarki.

Dodatkowo Google rozpoczyna projekt Google+, który pozwala na dzielenie się tym, co nas ciekawi, tak jak w prawdziwym życiu. Przemyślane pod kątem internetu. Dostępny jest pod adresem plus.google.com i składa się z czterech głównych elementów: Kręgi (Circles) - pozwala na tworzenie tzw. kręgów znajomych, z którym następnie użytkownicy będą mogli dzielić się wybranymi informacjami; Sparki (Sparks) - pozwala na otrzymywanie informacji według zainteresowań użytkownika; Spotkania (Hangouts) - wystarczy dać znajomym informację, że jesteś online, by sprawdzić, kto wpadnie pogadać twarzą w twarz przez wideo; Mobilnie - wykorzystywanie różnych funkcji mobilnych (m.in. dane GPS przy zdjęciach, autoprzesyłanie zdjęć z telefonu komórkowego czy też grupowy czat w telefonie).

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas