Polacy chcą wyborów przez internet

Polscy politycy nie spieszą się z wprowadzeniem odpowiednich regulacji, które umożliwiają wygodny udział w wyborach - nie ruszając się z domu, za pomocą komputera i internetu. Okazuje się jednak, że wielu Polaków chce takiego rozwiązania.

Blisko jedna trzecia (32 proc.) Polaków oddałaby swój głos w najbliższych wyborach parlamentarnych za pośrednictwem internetu, gdyby była taka techniczna i prawna możliwość - wynika z badań D-Link Technology Trend (DTT), przeprowadzonych na zlecenie firmy D-Link przez Millward Brown SMG/KRC.

Wśród osób deklarujących udział w wyborach online i zdecydowanych oddać głos na konkretną partię, wygrałaby Platforma Obywatelska uzyskując 39 proc. głosów, niemal dwa razy więcej niż Prawo i Sprawiedliwość (21 proc.).

Na kolejnych miejscach w głosowaniu internautów znaleźliby się: blok Lewicy i Demokratów (8 proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (6 proc.). Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Reklama

Wśród osób, które 21 października nie zamierzają wybrać się do urn, 15 proc. zdecydowałoby się wziąć udział w wyborach, jeśli miałoby możliwość głosowania przez internet.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy