Policyjny nalot na piratów

Policjanci z Radomia wyśledzili kilkadziesiąt osób nielegalnie rozpowszechniających programy, gry oraz utwory muzyczne. Funkcjonariusze swoimi informacjami podzielili się z kolegami z innych województw, dzięki czemu na terenie całego kraju przeszukano kilkadziesiąt domów i mieszkań, zabezpieczając komputery, laptopy, dyski twarde oraz kilkaset płyt CD i DVD.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mazowieckiej komendy ustalili kilkadziesiąt adresów osób, które zajmowały się nielegalnym rozpowszechnianiem programów, gier komputerowych oraz utworów muzycznych na portalu internetowym, na którym magazynowane są pliki.

Swoimi informacjami podzielili się z funkcjonariuszami z województwa śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego, warmińsko- mazurskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego. Wspólnie z nimi przeszukali na terenie tych województw kilkadziesiąt domów i mieszkań osób, które zajmowały się nielegalnym procederem.

Reklama

Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt komputerów, laptopy, dyski twarde oraz kilkaset płyt CD, DVD. Straty właścicieli systemów operacyjnych, programów i gier komputerowych wynoszą ponad 2 miliony złotych. Za nielegalne rozpowszechnianie programów, gier komputerowych oraz utworów audiowizualnych grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: naloty | policja | DVD | laptopy | funkcjonariusze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy