"Polska jednak nie wygrała mistrzostw" - oszustwo na Facebooku

Kolejne oszustwo na Facebooku - ​na tablicy znajomego widzimy wiadomość, która może zatrwożyć nie tylko kibiców siatkówki, poprzez rzekomy błąd Mariusza Wlazłego Polsce zostało odebrane mistrzostwo świata. Miało się to stać po późniejszej wideo weryfikacji meczu.

Fałszywa wiadomość ma zachęcić Was do dwóch akcji: po pierwsze rozprzestrzeniania SPAMU na tablicach swoich i waszych znajomych, po drugie - ma zachęcić do wykupienia płatnej subskrypcji SMS.

Oczywiście, w obu przypadkach, nie znajdziemy materiałów dotyczących meczu. Podając numer telefonu - zgadzamy się na otrzymanie dwóch wiadomości motywacyjnych w tygodniu (każda za 4,92 zł netto). Dodatkowo w regulaminie strony jasno jest zaznaczone, że może ona zawierać informacje nieprawdziwe.

- Praktycznie co 1-2 tygodnie mamy do czynienia z kolejnymi mutacjami wymuszeń kliknięć "Lubię To" - wyjaśnia Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG - Świadczy to o jednym: na te treści stale daje się nabierać szerokie grono internautów. A subskrypcja może ich potem słono kosztować - apelujemy zatem, by uważać na kontrowersyjne treści, a gdy widzimy je na profilach naszych znajomych - bezzwłocznie ich o tym informować.

Reklama
INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy