Popularna chińska vlogerka przez przypadek pokazała prawdziwą twarz i… straciła fanów

Sukces w mediach społecznościowych najczęściej jest uzależniony od wyglądu, o czym boleśnie przekonała się popularna chińska vlogerka, która przez błąd techniczny przypadkiem pokazała fanom swoje prawdziwe ja.

Kobieta, funkcjonująca w mediach jako Your Highness Qiao Biluo, okazała się być dekady starsza od persony, jaką przedstawiała innym w swoich materiałach, korzystając ze specjalnych filtrów. Wszystko wydało się przez błąd podczas jednego z jej ostatnich live streamów na platformie Douyu, który pokazał widzom prawdziwą twarz ich idolki - zniknęła piękna i młoda bogini, która za sprawą „słodkiego i uspokajającego głosu” zgromadziła na swoim kanale 100 tysięcy followersów, a jej miejsce zajęła dużo starsza, nikomu nieznana kobieta.

Reklama

Co najciekawsze, fani sami prosili Your Highness Qiao Biluo, by ta usunęła filtry, bo od dawna podejrzewali ją o ich stosowanie i pokazała im swoje prawdziwe oblicze, ale ta wyznała, że nie może tego zrobić, dopóki nie dostanie dotacji w łącznej wysokości blisko 12 tysięcy USD. Fani szybko zmobilizowali się do działania, a jedna z osób wpłaciła nawet jednorazowo 5 tysięcy USD, ale wkrótce potem okazało się, że zupełnie niepotrzebnie, bo na skutek błędu wszyscy mogli zobaczyć twarz idolki zupełnie za darmo, a ta długo nie zorientowała się nawet, że coś się dzieje - możecie to zobaczyć na poniższym materiale.  

I choć incydent szybko stał się w Chinach viralem, ze względu na niespodziewaną naturę tego ujawnienia, to trzeba tu zwrócić uwagę, że stosowanie filtrów twarzy w live streamach w tym kraju jest bardzo powszechne. South China Morning Post przygotował nawet specjalny dokument, w którym ujawnił, jak popularne gwiazdy za sprawą makijażu i filtrów tworzą sobie zupełnie nowe twarze, zupełnie inne od tych, jakimi obdarzyła je natura. Czy jest w tym coś złego? Każdy musi sam odpowiedzieć sobie na to pytanie, ale nie da się ukryć, że zjawisko jest niepokojące i to z wielu powodów.

Po pierwsze, część użytkowników wyznała po tym wydarzeniu, że czuje się oszukana przez idolkę i naciągnięta na pieniądze, bo ta okazała się być zupełnie kimś innym niż przedstawiony w mediach idealny wizerunek. Z drugiej jednak strony, po ujawnieniu szybko okazało się, w jakich czasach żyjemy, bo kiedy Your Highness Qiao Biluo okazała się być przeciętną kobietą w średnim wieku, to użytkownicy od razu stracili nią zainteresowanie, choć wcześniej z przejęciem wsłuchiwali się przecież w jej kojący głos. Tak czy inaczej, dobrze jest mieć świadomość tego, jak funkcjonują współczesne media społecznościowe, żeby później uniknąć ewentualnego rozczarowania - jeśli zaś chodzi o samą vlogerkę, to po początkowym odpływie fanów, popularny materiał z ujawnienia przyniósł jej 500 tysięcy nowych.

Źródło: GeekWeek.pl/

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy