Qualcomm potroi prędkość Wi-Fi

Siedzisz w ulubionej kawiarni lub jesteś na uczelni i korzystasz z hotspotu? Prędkość internetu jest niezadowalająca, gdyż z tego samego połączenia korzysta większa ilość użytkowników? Już niedługo tego typu problemy odejdą w zapomnienie. Firma Qualcomm opracowała rewolucyjną technologię MU-MIMO, która potroi dotychczasową przepustowość Wi-Fi.

MU-MIMO (multi-user, multiple input, and multiple output) jest przełomem w dziedzinie łączności bezprzewodowej. Dotychczasowe działanie sieci Wi-Fi można porównać do sytuacji w restauracji. Obsługiwany jest jeden klient, a reszta musi cierpliwie czekać na swoje danie. Podobnie jest z Wi-Fi w miejscach publicznych. 

Nowa technologia, nad którą firma Qualcomm pracuje od siedmiu lat, ma to zmienić. MU-MIMO umożliwia przesyłanie pakietów danych do kilku użytkowników jednocześnie dzięki specjalnym algorytmom, które zmieniają się wraz z zaistniałą sytuacją. W przypadku oglądania tego samego wideo przez kilka osób, dane zostaną jednocześnie przesłane do całej grupy.
 
Firma Qualcomm zapewnia, że w sieci wykorzystującej technologię MU-MIMO prędkość połączenia wzrośnie od dwóch do nawet trzech razy. Specjalnie zaprojektowane chipy pozwolą osiągnąć przepustowość nawet do 1.733 Gbps po stronie routera oraz 867 Mbps po stronie urządzenia odbierającego (np. tabletu).
 
Pierwsze chipy obsługujące technologię MU-MIMO powinny się pojawić w sprzedaży na początku przyszłego roku.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Wi-Fi | Qualcomm
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy