Rok 2019 w wyszukiwarce Google, czyli czego najczęściej szukaliśmy w sieci

Co nas najbardziej poruszyło w mijającym roku, czego najczęściej szukaliśmy, z czym mieliśmy najwięcej problemów, jakie filmy najbardziej nas zainteresowały?! Google przychodzi z odpowiedziami na te i wiele innych pytań.

Google jak co roku postanowiło podsumować mijający rok w swojej wyszukiwarce i podzielić się z nami kwestiami, jakie internautów interesowały najbardziej - my zaś postanowiliśmy skupić się na naszym polskim podwórku. Jeśli chodzi o kwestie najszybciej zyskujące na popularności, to w czołówce znalazło się niestety kilka naprawdę nieprzyjemnych wydarzeń - na pierwszym miejscu mamy bowiem strajk nauczycieli, na drugiej Piotra Woźniaka-Staraka, a na trzecim Pawła Adamowicza (jak dobrze wiemy, obaj tragicznie zginęli).

Na kolejnych miejscach uplasowały się zaś wyniki wyborów UE, Olga Tokarczuk (w końcu pozytywny akcent), Zniewolona, wyniki wyborów 2019, Big Brother, Katedra Notre Dame oraz film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w polskim kościele, Tylko nie mów nikomu. Jeżeli zaś chodzi o najpopularniejsze osoby i wydarzenia, to sytuacja wygląda bardzo podobnie, a do wymienionych wcześniej dołączyli również nieżyjący Luke Perry, Kasia Stankiewicz czy zwyciężczyni tegorocznej Eurowizja dla najmłodszych, Viki Gabor.

Reklama

W 2019 roku postanowiliśmy również dowiedzieć się czegoś nowego i szukaliśmy wyjaśnień takich haseł, jak escape room, apostazja, większość konstytucyjna, PPK, SPA, LGBT, Nutrikosmetyk, pistol, kerozyna i mirra. Chcieliśmy również poradzić się Google w kilku poważnych sprawach, na przykład jak głosować w wyborach do UE, wyborach parlamentarnych czy jak rozliczyć PIT za 2018 oraz kilku bardziej przyziemnych, w stylu jak długo gotować grzyby, bób czy jak ugotować botwinę.

W kwestiach rozrywkowych bezkonkurencyjny okazał się Irlandczyk od Martina Scorsese, który był najczęściej wyszukiwanym filmem, a zaraz za nim uplasowały się fenomenalny Joker oraz Kraina Lodu 2. Kolejne miejsce to zaś Green Book, Kogel Mogel 3, Underdog, Na noże, Pewnego razu w Hollywood, Jak poślubić milionera? Oraz After. Czy Wasze wyszukiwania wyglądały podobnie? A może były zupełnie inne? Koniecznie dajcie znać!

Źródło: GeekWeek.pl/Trendy Google

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy