Sex.com - najdroższa domena na świecie?

18 marca na aukcji zostanie wystawiona domena sex.com, czyli jeden z najbardziej pożądanych (nomen omen) i najdroższych adresów internetowych na świecie. Cena wywoławcza: milion dolarów.

Historia domeny sex.com rozpoczęła się w 1994 roku , kiedy to adres został kupiony przez właściciela serwisu match.com, Gary'ego Kremena. Kwestie własności domeny szybko stały się jednak przedmiotem sporu sądowego z Stephenem Cohenem. Proces ciągnął się przez pięć lat., ale Kremen odzyskał w końcu prawa do adresu i otrzymał 65 mln dolarów odszkodowania.

W 2006 roku Kremen sprzedał domenę firmie Escom. Problem w tym, że za transakcję zapłacił Dom Partners LLC. Escom nie był w stanie uregulować należności wobec pożyczkodawcy i sex.com znów została wystawiona na sprzedaż. Aukcję organizuje firma Maltz Auctions. Warunkiem udziały w licytacji jest przedstawienie czeku na milion dolarów.

Reklama

Najdroższą jak dotąd domeną jest insure.com, która w 2006 roku została sprzedana za 14 mln dolarów. Adres porn.com osiągnął w 2007 roku wartość 9,5 mln dol., a za domeny business.com i diamond.com trzeba zapłacić po 7,5 mln dolarów. Do tanich nie należą również adresy: beer.com (7 mln dol.), casino.com (5,5 mln) i toys.com (5,1 mln).

INTERIA.PL/ Gazeta Wyborcza
Dowiedz się więcej na temat: domeny | domena

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama