Squid Game - internautka miała sporo problemów przez serial

Popularność Squid Game jest niezaprzeczalna. Serial utrzymuje pierwszą pozycję na Netfliksie w wielu krajach. Niestety, popularność serialu dla niektórych nie oznacza nic dobrego. Przekonała się o tym streamerka, która straciła konto na Instagramie. Najprawdopodobniej powodem jest zbieżność nazw.

Squid Game wdarło się szturmem do popkultury. Południowokoreański serial opowiada o 456 osobach zmagających się z problemami finansowymi, którzy dostali szansę zdobycia fortuny za udział w grze. Szybko okazało się, że to nie jest zabawa, lecz walka na śmierć i życie. Popularność serialu doprowadziła do przykrej sytuacji, w której streamerka straciła swoje konto na Instagramie. Od wielu lat używała nazw Squid Game/Squid Gaming - czytamy w serwisie Mashable.  

Nie do końca wiadomo, dlaczego konto Lydii zostało zbanowane na platformie społecznościowej. Zbieżność nazw wydaje się być oczywista, jednak nie tłumaczy wszystkiego. Najprawdopodobniej po wzbiciu się serialu na wyżyny popularności, jego fani zaczęli wpisywać @SquidGame na platformie Instagram. Wtedy znajdowali konto streamerki i je zgłaszali myśląc, że to kradzież nazwy lub chęć wypromowania się na nazwie popularnego serialu. 

Reklama

Finał całej sprawy na szczęcie był pozytywny. Streamerka odwołała się do administracji Instagrama, która przywróciła jej konto. Napisała później na Twitterze: “Dziękuję bardzo za wszystkie retweety, komentarze na Reddicie i tagowanie na Instagrama - moje konto na Instagramie zostało właśnie odblokowane! Nie jestem pewna co zrobić z moją nazwą Squid Game i jej zgłaszaniem/zasypywaniem wiadomościami, ale mam nadzieję, że to się już nie powtórzy". 

Squid Game i jego cena popularności

Serial stał się na tyle popularny, że nie obyło się bez dodatkowych problemów. W produkcji umieszczono prawdziwy numer telefonu, przez co pewna Koreanka zaczęła codziennie otrzymywać tysiące połączeń i wiadomości od fanów serialu. Ze względów zawodowych nie może wyłączyć swojego numeru. Co zatem? Netflix planuje usunąć numer telefonu z serialu Squid Game

Gigantyczne zainteresowanie Squid Game sprawiło, że SK Broadband, koreański dostawca internetu, pozwał platformę Netflix. Firma stwierdziła, że gigant streamingowy powinien zapłacić dostawcom sieci za zwiększony przesył danych, który ich strona generuje - pisała kilka dni temu agencja Reuters.

Czytaj więcej:

Squid Game - jak samemu przeżyć zabójczą zabawę?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Squid Game | Netflix | serial | Instagram | Twitter | reddit

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy