Strefa gier na 22. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi

Na 22. Międzynarodowym Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, największej w Polsce imprezie poświęconej komiksom, nie zabraknie czegoś dla fanów elektronicznej rozrywki. Ciekawą prelekcję ze świata branży gier przygotował także dziennikarz INTERIA.PL.

Na gości Strefy gier podczas 22. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi czekać będą przedstawiciele czołowych studiów producenckich, branżowe nowinki i możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z najlepszymi w Polsce graczami turniejowymi.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie rozbudowana o elementy około komiksowe. Nie zmienia to faktu, że trzon imprezy związany z historiami obrazkowymi jest bardzo mocny, ponieważ 22. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier będzie gościł laureatów nagrody Eisnera (najważniejszej na świecie nagrody komiksowej). Do Łodzi przyjadą argentyński rysownik Eduardo Risso (100 Naboi, Batman, Spider-Man, Chicanos, Ja Wampir), amerykański scenarzysta Brian Azzarello (100 Naboi, Hellblazer, Batman, Loveless, Banner) oraz Simon Bisley, brytyjski twórca kultowych komiksów (Lobo, Slaine, Batman, Hulk), ilustrator i autor okładek płyt grup heavy-metalowych.

Reklama

Program tegorocznej Strefy Gier rozbudowany został o spotkania z praktykami i teoretykami największej dzisiaj gałęzi przemysłu rozrywkowego. Publicyści, blogerzy i producenci dyskutować będą o rynku gier komputerowych, ich fenomenie oraz ewolucji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Łukasz Kujawa - szef serwisów technologicznych INTERIA.PL - będzie droczył się z fanami komiksu opowiadając jak historie obrazkowe padły ofiarą gier wideo.

Olaf Szewczyk (na łamach "Dziennika" rozpoczął głośną dyskusję "O co toczy się gra?") i Paweł Schreiber. Nad zjawiskiem grywalizacji pochyli się Paweł Tkaczyk, zaś o miejscu gier w kulturze porozmawiają studenci z Koła Naukowego Badaczy Gier UŁ. Piotr Bodera - autor bloga o najdziwniejszych grach wideo asobi.com.pl, opowie o tego typu tytułach i nie tylko.

Specjalnym gościem festiwalu będzie Japończyk Akira Yamaoka, autor muzyki do gier, a także do filmów będących adaptacjami gier. Szerokiemu odbiorcy znany jest m.in. ze ścieżki dźwiękowej do "Silent Hill" zarówno kilku części gier, jak i ekranizacji filmowej. Akira Yamaoka uświetni galę 22. MFKiG wspólnym koncertem z zespołem Cool Kids Of Death. Na sobotniej gali festiwalowej pojawi się także Mateusz Czech ze swoim projektem I Set My Pixels On Fire i najnowszymi chiptune'ami wypluwanymi z jego niebieskiego Game Boya (dzień później każdy będzie mógł nauczyć się tworzyć taką muzykę na specjalnych warsztatach).

Na branżowej imprezie nie może zabraknąć największych graczy rynku - w Strefie Gier stawią się CD Projekt RED (twórcy kultowego w Polsce i docenionego na świecie "Wiedźmina" - egranizacji prozy Sapkowskiego), Reality Pump (przedstawią proces produkcyjny serii Two Worlds) oraz 11bit studios. Pojawią się również autorzy nowej audiogry 1812: Serce Zimy wyjaśniając na czym polega ich pomysł i czego można oczekiwać od ich produktu.

Radzimy również poćwiczyć wklepywanie kombosów w Tekken 6, Mortal Kombat i Marvel vs Capcom ponieważ rozegramy 3 turnieje z cennymi nagrodami. Dla wszystkich którzy nie będą mogli znaleźć dla siebie miejsca przygotujemy salę 8bit jest git! wypełnioną starymi konsolami i pokaz najlepszych fan filmów i machinim w małej sali kinowej ŁDK.

W trakcie festiwalu odbywają się również mistrzostwa gier komputerowych. Będzie to już 7 finał Ligi Cybersport w grach Counter Strike 1.6 i League Of Legends, a także rozstrzygnięcie wrześniowych turniejów z cyklu GOPL4 organizowanych przez Electronic Sports League Polska. Ponadto odbędą się otwarte rozgrywki Counter Strike 1.6, Call Of Duty 4, F1 2010 oraz FIFA 2012. Do wygrania cenne nagrody.

Organizatorami MFKiG są Stowarzyszenie Twórców "Contur" i Łódzki Dom Kultury, współorganizatorami są Urząd Miasta Łodzi i Urząd Marszałkowski Województwa

Strona festiwalu: www.komiksfestiwal.com

Dokładny plan Strefy gier na 22. Międzynarodowym Festiwal Komiksu i Gier - następna strona

Strefa Gier, panele Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18

Sobota, 1 października, sala 101

10.00-12.00 Gry - niezła sztuka! (Piotr Bodera)

12.00-14.00 CD Projekt RED

-Adaptacja filmowej fabuły do realiów gry komputerowej na przykładzie Wiedźmina 2

-Tworzenie lokacji. Wpływ kształtu i światła na odbiór całego projektu jakim jest Wiedźmin 2

14.00-16.00 Reality Pump - Postmortem serii Two Worlds

16.00-16.30 11 bit studios (Pawłem Miechowskim)

16.30-17.00 1812: Serce Zimy, prezentacja nowej audiogry (Jarosław Beksa)

17.00-19.00 Five o'clock z Kołem Naukowym Badaczy Gier - Czy gry są przyjemniejsze od komiksu?, debata moderowana przez Beniamina Durskiego (niezgrani.pl)

GALA:

Akira Yamaoka & Cool Kids Of Death - koncert,

I set my pixels on fire - set na wyborach rysunkowej Miss + set na afterparty

Niedziela, 2 października, Duża Sala kina ŁDK

13.45-15.00 Nie tylko Silent Hill - spotkanie z Akirą Yamaoką (Jakub Tepper, niezgrani.pl)

Niedziela, 2 października, sala 101

11.00-13.00 Gry artystyczne - o co tyle krzyku? (Olaf Szewczyk, Paweł Schreiber )

13.00-14.00 Jak gry wideo zabiły komiks? (Łukasz "Dżujo" Kujawa)

14.00-15.00 Warsztaty tworzenia muzyki na konsoli Game Boy (Mateusz Czech)

15.00-16.30 Three o'clock z Kołem Naukowym Badaczy Gier

cały weekend:

1. Mała sala kinowa - dokumenty, machinimy, fan filmy

2. Stoisko z komiksowymi i growymi muffinkami

Turnieje: Art of Tekken, Mortal Kombat, Marvel vs Capcom

Textilimplex, Trauguta 25

sobota

9.00-10.00 Zapisy na turnieje Tekken 6 i Marvel vs Capcom

10.00-19.00 Turnieje Tekken 6 i Marvel vs Capcom

niedziela

10.00-17.00 Turniej Mortal Kombat

Cały weekend

8bit jest git! - sala ze starymi konsolami

Ghost Clothing - stoisko z koszulkami

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: komiks | gry | festiwal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy