Reklama

"Szkoła Hakerów" - podręcznik hackingu

Czy myślałeś o tym, żeby zostać hakerem, i to w kilka dni? Od niedawna nawet osoby, które nie mają dostatecznie dużo cierpliwości do ślęczenia nad tysiącami linijek kodu, mogą zagłębić hakerski kunszt.

Jakiś czas temu pojawiła się w internecie strona SekretyHakerow.pl, na której oferowany jest zestaw do samodzielnej nauki hackingu. W jego skład wchodzą: podręcznik, filmy instruktażowe oraz system szkoleniowy, za pomocą którego można ćwiczyć zdobywane umiejętności.

Podręcznik napisany jest w tak sposób, aby nawet osoby zupełnie "zielone" były w stanie go zrozumieć. Nie znajdziemy tam setek stron teoretycznej wiedzy o tym, jak działają i jak zbudowane są systemy - zamiast tego już od pierwszej lekcji czytelnik dowiaduje się, jak zdobywać informacje w sieci LAN, jak przechwytywać dane szyfrowane (SSL) i w jaki sposób dokonywać ataków typu buffer overflow, format string i wielu innych. Dzięki dołączonym do zestawu filmom instruktażowym, każdą opisaną metodę można już po kilku/kilkunastu minutach zastosować samemu.

Reklama

Nie trzeba chyba dalej tłumaczyć, dlaczego "zestaw edukacyjny" jest tak kontrowersyjny. Oczywiście dostęp do wiedzy informatycznej powinien mieć każdy, jednak wiadomo, jak skończyć się może udostępnienie jej absolutnie każdemu, zwłaszcza jeśli podaje się "na tacy" konkretne i skuteczne techniki hakerskie. Właściwie ktokolwiek, stosując krok po kroku zaprezentowane techniki jest w stanie włamać się na stronę internetową czy forum, podsłuchać czyjeś rozmowy albo przechwycić wysyłany właśnie e-mail.

Autorzy podręcznika już na stronie tytułowej zastrzegają, że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody wynikłe z wykorzystania informacji zawartych w książce - no cóż, trudno wymagać żeby odpowiedzialność ponosili. Wiedza zawarta w podręczniku jest przecież dostępna - wystarczy przeczytać kilkadziesiąt tysięcy stron publikacji dotyczących programowania i systemów bezpieczeństwa. Jedynym grzechem autorów "Szkoły Hakerów" jest więc to, że wiedzę tą zebrali na niewiele ponad 420 stronach i zaprezentowali ją w sposób zrozumiały dla każdego.

Oczywiście zestaw "Szkoła Hakerów" będzie także niezwykle przydatny dla osób, które przed atakami chcą się skutecznie uchronić. Dzięki podręcznikowi będą one wiedziały, jak zachować bezpieczeństwo w internecie. Pozostaje więc jedynie liczyć na to, że takich właśnie osób wśród użytkowników "Szkoły Hakerów" znajdzie się najwięcej.

Szkoła Hakerów - zestaw edukacyjny

Podręcznik: 426 stron, oprawa miękka, ISBN: 83-9237-450-9

Płyty: System (SSO) - LiveCD, Filmy instruktażowe - 217 minut, płyta DVD

Wydawca: Wydawnictwo CSH, Kwidzyn

Cena: 137 PLN

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: haker | szkoła | podręcznik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy