Sztuczna inteligencja skomentuje mistrzostwa sportowe w Polsce. Nowa norma?

Oglądasz mistrzostwa sportowe, a... wydarzenie komentuje AI? Brzmi jak bzdura? Może i tak, ale to prawda. Jak poinformowała Europejska Unia Nadawców, transmisję Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce będzie można obejrzeć na YouTubie. I raczej warto, ponieważ będzie to transmisja nie byle jaka, bowiem stanowisko komentatora zajmie sztuczna inteligencja.

Wielkimi krokami zbliżają się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Odbywać się one będą na Stadionie Śląskim w Chorzowie już od 20 do 25 czerwca. Wydarzenie będzie emitowane na YouTubie, a komentować występy zawodników będzie... sztuczna inteligencja.

W tym celu swojego głosu użyczyła srebrna medalistka mistrzostw, a także komentatorka — Hannah England. AI ma powtarzać stwierdzenia, jakie pojawiają na oficjalnym blogu wydarzenia. W ten sposób będzie skomentowany każdy występ.

Jak mówi Eurowizja Sport, która wchodzi w skład Europejskiej Unii Nadawców, projekt ten jest eksperymentem. Szef sportów letnich Eurovision Sport, Andreas Aristodemou, podkreśla wiarę w to, że sztuczna inteligencja może pomóc nadawcom publicznym oraz partnerskim federacjom sportowym w nawiązywaniu kontaktu z szerszą publicznością.

Reklama

Obejrzyj transmisję Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. To już za chwilę!

Wydarzenie rozpocznie się jutro, czyli 20 czerwca, i potrwa do 25 czerwca, a więc do niedzieli. Transmisję można obejrzeć na kanale European Athletics na YouTubie.

Czy sztuczna inteligencja komentująca wydarzenia już wkrótce stanie się normą?

Trudno na ten moment orzec coś w tej kwestii. Pewne jest, że wiele zależy od reakcji oglądających, czemu będzie się przyglądać Europejska Unia Nadawców. Niewykluczone jednak, że głos sztucznej inteligencji będziemy słyszeli coraz częściej na tego typu wydarzeniach, choćby w ramach eksperymentów.

Polecamy na Antyweb | PlayStation czy Xbox – czyja przyszłość wygląda lepiej?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sztuczna inteligencja [AI]

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy