"The Daily" - dziennik specjalnie dla iPada

Koncern News Corp. Ruperta Murdocha uruchomił dziennik "The Daily", serwis informacyjny przygotowywany tylko w formie elektronicznej i przeznaczony dla użytkowników iPada. Nowe czasy wymagają nowego podejścia do dziennikarstwa - powiedział Murdoch.

"The Daily" to pierwsza w historii gazeta utworzona wyłącznie z myślą o użytkownikach tabletów. Korzystanie z serwisu przez pierwsze dwa tygodnie jest bezpłatne, a następnie kosztuje 99 centów tygodniowo. Roczny abonament wynosi 40 dol.

Dla koncernu Murdocha to pierwszy krok w kierunku dostosowywania modelu biznesowego do zmieniających się czasów. To coś więcej niż sama zmiana sposobu zarabiania pieniędzy, jeśli Murdochowi się powiedzie, ma on szansę na doprowadzenie do całkowitej zmiany pracy koncernów medialnych.

"The Daily" przypomina nieco tabloid, z krzykliwymi tytułami i kolumną plotkarską. Jak mówi sam Murdoch, pismo skierowane jest do konsumenta, który poszukuje "zawartości dostosowanej do jego interesów, dostępnej wszędzie i o każdej porze".

Reklama

Na razie News Corp. nie może liczyć nawet na zwrot z inwestycji. Dotychczas sprzedało się bowiem 15 milionów iPadów, a stworzenie "The Daily" pochłonęło około 30 milionów dol. Murdoch poinformował, że tygodniowy koszt utrzymania serwisu wyniesie 500 000 dol. To stosunkowo niewiele, gdyż wydawanie elektronicznej wersji pozwala na rezygnację z wielu urządzeń potrzebnych do produkcji i dystrybucji wersji papierowej.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: Guardian | tablet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy