Twitter ma już ponad 200 mln aktywnych użytkowników

W marcu Twitter świętował swoje szóste urodziny. Wtedy również ogłoszono, że miesięcznie serwis odwiedza ponad 140 mln aktywnych użytkowników. Teraz, po zaledwie dziewięciu miesiącach, w oficjalnym oświadczeniu poinformowano, że liczba ta przekroczyła już 200 mln. Rekord godny podziwu tym bardziej, że ten rok nie należał do łatwych dla Twittera.


Kolejny krok milowy pokazuje, że baza użytkowników Twittera rośnie w imponującym tempie. W dalszym ciągu nie jest to sukces na miarę Facebooka, który przekroczył już miliard użytkowników, jednak przedstawiciele największego mikrobloga na świecie są zadowoleni z rezultatów.

Rok 2012 upłynął dla Twittera na ostrej walce z deweloperami third party, którzy tworzyli własne aplikacje, jednak regularnie byli odcinani. Najgłośniejszą sprawą było wydanie aplikacji Tweetro+  pod Windows 8, za którą ostatecznie należy uiścić opłatę w wysokości 9,99 dol.

Reklama

W tym roku także Twitter toczył ostre boje o dominację na rynku zdjęć z Instagramem, które ostatecznie zakończyły się ograniczaniem rozmaitych funkcji. Sytuacji te jednak nie odczuli najwyraźniej użytkownicy, gdyż z dnia na dzień zainteresowanie Twitterem regularnie wzrasta.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Twitter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy