Uwaga na aktualizacje!

Użytkownicy internetu padają ofiarą nowego rodzaju spamu podszywającego się pod firmę Microsoft. Zaleca on zainstalowanie nowej aktualizacji, jednak po kliknięciu na odnośnik nieświadomy internauta przekierowywany jest pod adres z którego instalowane jest złośliwe oprogramowanie.

Znajdujący się w liście komunikat ostrzega, że posiadana przez użytkownika wersja Windows jest podatna atak - ostrzega firma Websense. Znajdujący się w liście link przekierowuje do legalnie działającej strony komercyjnej. Stamtąd jednak użytkownik trafia pod adres wyświetlający okno pop-up zachęcające do rozpoczęcia pobierania oprogramowania.

Atak jest dość łatwy do wykrycia dla tych użytkowników, którzy zdają sobie sprawę, iż Microsoft nigdy nie wysyła listów elektronicznych zachęcających do aktualizacji oprogramowania - do tego celu wykorzystywany jest zintegrowany z systemem operacyjny mechanizm.

Reklama

Avivah Litan, wiceprezes firmy Gartner, ostrzega, że może być to jedynie próba generalna ataku, który może być dużo poważniejszy w skutkach.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | aktualizacja | Uwaga! | aktualizacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy