Więzienie za swoje zdjęcie w internecie

Izrael na serio przejął się zdjęciami, które żołnierze umieszczają w serwisach społecznościowych. Pierwszy wojskowy spędzi blisko trzy tygodnie w więzieniu za spowodowanie zagrożenia dla państwa.

Jeden z żołnierzy izraelskiej armii został skazany na 19 dni pobytu w więzieniu za umieszczenie w serwisie Facebook swojego zdjęcia zrobionego w bazie wojskowej. To pierwsze efekty ogłoszonego niedawno planu sił zbrojnych Izraela, którego celem jest rozpoznanie i zmniejszenie ryzyka wynikającego z korzystania przez żołnierzy z serwisów społecznościowych.

Armia odmówiła komentarza na temat szczegółów zdjęcia, które stało się przyczyną aresztowania. Poinformowała jedynie, że skazany żołnierz służył w elitarnej jednostce wywiadu. Z informacji uzyskanych przez BBC wynika, że inne środki dyscyplinujące objęły około 100 innych żołnierzy, których zdjęcia umieszczone w serwisach społecznościowych uznane zostały za zagrażające bezpieczeństwu państwa.

Reklama

Z raportu wojska wynika, że Libańczycy i Palestyńczycy na bieżąco monitorują bowiem strony serwisów Facebook czy Flickr w poszukiwaniu zdjęć o znaczeniu militarnym. Jak ujawniono, żołnierze robili zdjęcia całych baz, w centrach operacyjnych, a nawet w łodziach podwodnych.

Źródło: Dziennik Internautów
Dowiedz się więcej na temat: wojsko | kara więzienia | więź | żołnierze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy