Windows 11. Nowy system wesprze aplikacje z Androida?

Microsoft przygotowuje się do premiery nowej wersji systemu, możliwe, że będzie to Windows 11. Najnowsze informacje, które pojawiły się w sieci zdradzają, iż sam system najpewniej będzie w stanie uruchomić aplikacje przeznaczone na Androida.

Nowe dowody, które zostały znalezione i zauważone przez serwis MSPoweruser wskazują na to, iż nowy Windows będzie w stanie uruchamiać pełnoprawne aplikacje na Androida, które zostaną umieszczone w sklepie Microsoftu. Uzupełnieniem przecieków jest konkretny wpis w dzienniku zmian dla najnowszego wydania systemu Windows, który zawiera dwie konkretne wzmianki dotyczące oprogramowania Google.

W tym wypadku Windows 11 (jeśli taka będzie jego nazwa) miałby korzystać ze specjalnej emulacji aplikacji przeznaczonych na Androida. Bardzo możliwe, że sam emulator zostanie po prostu zaimplementowany do systemu.

Reklama

Zakres działania aplikacji na Androida w systemie Windows byłby jednak w jakimś stopniu ograniczony. Wszystko zależałoby także od programistów, którzy musieliby się zdecydować na umieszczenie swoich aplikacji w sklepie Microsoftu. A z tym mogą już być problemy.

Więcej na opisywany temat dowiemy się zapewne jeszcze w czerwcu bieżącego roku. To właśnie pod koniec miesiąca Microsoft ma zdradzić nieco więcej na temat swojego nowego oprogramowania.  


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows 11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy