Wyszukiwarka - nowy wróg internauty

Cyberprzestępcy znaleźli kolejny sposób oszukiwania internautów - specjalnie spreparowane wyszukiwarki internetowe.

Internauci mają pełne zaufanie do wyszukiwarek internetowych - czyhający na nich w czeluściach sieci przestępcy postanowili to wykorzystać. Jak informuje zajmująca się sprawami bezpieczeństwa PandaLabs, w internecie znajdziemy nie tylko szkodliwe oprogramowanie i wirusy, ale także spreparowane wyszukiwarki internetowe, których jedynym zadaniem jest wprowadzić użytkownika w błąd.

Specjaliści z PandaLabs odkryli m.in. specjalnie wytworzoną wyszukiwarkę internetową, która ma informować o świńskiej grypie. W rzeczywistości jednak każde zapytanie kończy się wyświetleniem linków do stron ze szkodliwym oprogramowaniem.

Reklama

Korzystający z tej wyszukiwarki internauta trafia m.in. na stronę z materiałami pornograficznymi, gdzie zostaje poproszony o zainstalowanie specjalnego kodeka do odtwarzania filmów. W rzeczywistości jest to szkodliwe dla naszego komputera oprogramowanie.

PandaLabs podało, że wspomnianą fałszywą wyszukiwarkę odwiedziło już około 200 tys. internautów.

Jak obronić się przed opisywanym zagrożeniem? Jedynym rozwiązaniem pozostaje unikanie nieznanych wyszukiwarek internetowych. Należy ufać jedynie markom obecnym od jakiegoś czasu na rynku.

ŁK

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy