Yammer wykupiony przez Microsoft?

Yammer to serwis społecznościowy, który na rynku istnieje od 2008 roku. I choć w naszym kraju niewiele osób go jeszcze kojarzy, to za oceanem jego akcje z roku na rok rosną. Portalem zainteresował się ponoć Microsoft.

W branży Yammer określany jest przez ekspertów mianem "biznesowej hybrydy Facebooka i Twittera" ponieważ łączy w sobie elementy społecznościowe oraz mikro blogi, pozwalając przy tym na komunikację pomiędzy pracodawcami i pracownikami, łączyć ich w grupy tematyczne itp.

Nie może zatem dziwić, że w końcu projekt ten znalazł odpowiedniego nabywcę. Jak donoszą osoby ze środowiska negocjatorów, Yammer w najbliższym czasie zostanie wykupiony przez Microsoft za bagatela 1,2 miliarda dolarów. Na dzień dzisiejszy nie padło jeszcze oficjalne oświadczenie w tej sprawie, jednak już teraz przecieki są wystarczająco wiarygodne, jeśli wziąć pod uwagę, że żadna ze stron ich nie zdementowała.

Decyzja Microsoftu kontynuuje rozwój firmy na poletku social media, zapoczątkowaną po głośnym wykupieniu międzynarodowego komunikatora Skype za 8,5 miliarda dolarów. W jaki sposób i na ile efektownie Microsoft wykorzysta Yammera przekonamy się zapewne już po oficjalnym ogłoszeniu dokonanej transakcji.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy