Yandex chce wprowadzić na rynek interfejs sterowany gestami

Yandex, czyli rosyjski odpowiednik Google'a pracuje nad wprowadzeniem do przyszłych aplikacji oraz urządzeń interfejsu użytkownika sterowanego gestami.

Yandex Labs to nie tylko wyszukiwarka internetowa. Rosyjska firma współpracuje z Carnegie Mellon University nad projektem, który zakłada stworzenie obsługiwanego gestami interfejsu do obsługi podłączonych do internetu telewizorów.

Yandex przygotował specjalną aplikację, która została stworzona na platformie Mac OS X z użyciem urządzeń peryferyjnych do rozpoznawania gestów z Kinecta. Jak na razie producent nie zamierza wypuszczać go na rynek komercyjny, ale sonduje taką możliwość.

- Prawie wszystkie usługi Yandex, które są dostępne na smartfonach: wyszukiwarka, gry oraz mapy mogą w przyszłości skorzystać z interfejsu obsługiwanego gestami - powiedział Grigorij Bakunov, Dyrektor Technologii Yandex.

Bakunov podkreślił, że rozważane są różne zastosowania opisywanego interfejsu i na razie żadna z nich nie została włączona do pakietu usług firmy. W przyszłości ma to się jednak zmienić.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Yandex | Kinect | wyszukiwarka internetowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy