Zobacz piratów w pirackim serialu

Według wielu źródeł pirat to pospolity przestępca, który bez skrupułów okrada posiadaczy praw autorskich. Niektórzy sądzą jednak, że piraci to ludzie, którzy przyczyniają się do upowszechniania informacji i rozwoju kultury. Taka teza została postawiona w książce The Pirate's Dilemma, która doczekała się ciekawej ekranizacji.

O książce The Pirate's Dilemma było już dość głośno. Jej autor - Matt Mason - postarał się o przedstawienie kultury tworzonej przez młodych ludzi jako impulsu do dalszego postępu. Według Masona zjawiska takie jak punk, disco, hip-hop i graffiti w połączeniu z nowoczesnymi technologiami spowodowały poważne zmiany w sposobie przekazywania informacji i sprawiły, że sceny undergroundowe przekształciły się w całe ruchy społeczne i gałęzie przemysłu.

Książkę Matta Masona można za darmo pobrać, ale z pewnością idea dotrze do większej liczby osób jeśli zostanie przedstawiona w formie filmu. Matt Mason postanowił więc przygotować serial o piratach, a do tego pomysłu przychylił się Jesse Alexander, producent kilku popularnych seriali.

Reklama

W planach jest 13 odcinków serialu o tytule takim samym jak książka. Będzie je można znaleźć na YouTube, w profilu Matta Masona.

Źródło: Dziennik Internautów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy