10 najbogatszych osób w branży IT

O tym, że internet i technologie związane z przetwarzaniem informacji to prawdziwa żyła złota, nie trzeba nikogo przekonywać. Sukces przedsiębiorców z Doliny Krzemowej czy gigantyczne pieniądze zarabiane przez niektóre startupy działają na wyobraźnię. Kto, oprócz obecnego we wszystkich rankingach Billa Gatesa, zgromadził największy majątek?

Panteon gwiazd technologicznego biznesu pokazuje, że jest to chyba jedyna branża, w której do miliardów dolarów można dojść w ciągu zaledwie kilku lat. Oto czołowa dziesiątka:

Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu, 61,3 mld dolarów

Larry Ellison, CEO Oracle, 37,9 mld dolarów

Mark Zuckerberg, CEO Facebooka, 21 mld dolarów

Larry Page, CEO Google'a, 18,7 mld dolarów

Sergey Brin, współzałożyciel Google'a, 18,7 mld dolarów

Azim Premji, współzałożyciel Wipro, 18,5 mld dolarów

Jeff Bezos, CEO Amazonu, 17,2 mld dolarów

Steve Ballmer, CEO Microsoftu, 15,3 mld dolarów

Michael Dell, CEO Della, 14,9 mld dolarów

Paul Allen, współzałożyciel Microsoftu, 14,8 mld dolarów

Większość nazwisk spośród najbogatszych postaci branży nie budzi zdziwienia, jednak na 6. miejscu znalazł się Azim Premji. Kim jest ten przedsiębiorca i czym zajmuje się jego firma? Koncern Wipro to trzecia pod względem wielkości indyjska firma informatyczna. Przez dziesięciolecia działała w wielu branżach, od kosmetyków poprzez artykuły spożywcze po sprzęt oświetleniowy. Zainteresowanie sektorem IT nastąpiło dopiero na początku lat 80., po wycofaniu się IBM z indyjskiego rynku. Koncern Wipro rozpoczął wówczas produkcję sprzętu i oprogramowania i w ciągu kilkudziesięciu lat przekształcił się w firmę o globalnym zasięgu.

Reklama

Łukasz Michalik

http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: branża IT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy