Acer jeszcze nie na Androidzie

Pierwotnie firma Acer chciała mieć gotowe netbooki z systemem Google Android już w trzecim kwartale tego roku. Jednak według informacji Asian Digitimes firma jest zmuszona przesunąć premierę netbooków z OS-em na rok 2010.

Acer już w czerwcu podczas targów Computex zapowiadał kilka bazujących na procesorach Atom netbooków z Androidem (x86). Wkrótce po tym Acer przygotował prototypowe urządzenia z tym systemem, które miały być sprzedawane równolegle z podobnymi netbookami z zainstalowanym Windows. Naturalnie urządzenia z Androidem miały być tańsze, gdyż w ich wypadku odpadają koszty opłat licencyjnych.

Obecnie nie jest pewne, czy producent ostatecznie dokończy realizację tego projektu w takiej formie. Pierwsze prototypy netbooków ujawniły, że przystosowany do dotykowych ekranów smartfonów Android nie da się już tak intuicyjnie obsługiwać przy użyciu gładzika i klawiatury. Wydaje się, że dla netbooków lepszym systemem operacyjny będzie zapowiedziany niedawno przez Google'a Chrome OS. W związku z tym jest bardzo prawdopodobne, że Acer zmodyfikuje swoje plany dotyczące netbooków i wolnych systemów operacyjnych.

Reklama
HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Android | Google | firma | Acer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy