Aktualizacja Windowsa 10 powoduje czarny ekran

Najnowsza poprawka do popularnego systemu Microsoftu może nieść ze sobą spore problemy. Użytkownicy zgłaszają bowiem problem z aplikacją Zdalnego Pulpitu.

Temat dotyczy aktualizacji Windowsa z dnia 10 maja 2019 roku. Jak można wyczytać na wielu forach społecznościowych - użytkownicy po dokonaniu najnowszej aktualizacji zderzyli się z czarnym ekranem po połączeniu do Zdalnego Pulpitu.

Jak wynika z postów - błąd dotyczy szczególnie osób korzystających ze starszych komputerów wyposażonych w nienajnowsze układy graficzne Intel G41 oraz Q45/Q43 oraz pracujących na niezaktualizowanych sterownikach. Po powrocie do poprzednich wersji Windowsa, problem zanika.

Denis Gundarev - pracownik Microsoftu, w specjalnym poście na forum poinformował o znajomości problemu. Denis Ujawnił, że jest to znany problem z niektórymi starymi sterownikami ekranu w systemie Windows 10 w wersji 1903.

Reklama

Uspokoił także, że firma pracuje nad stosowanymi poprawkami. Do tego czasu zaleca wyłączenie problematycznego sterownika za pomocą Menedżera urządzeń.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Windows 10 | grafika | aktualizacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy