AMD inwestuje w ultrabooki

Firma AMD w 2012 roku raz jeszcze zamierza podjąć próbę walki z Intelem. Gigantowi z Sunnyvale pomóc ma w tym linia ultracienkich notebooków, które konkurować będą zarówno z MacBookami Air, jak i powiększającą się rodziną ultrabooków.

AMD producentów komputerów mobilnych zamierza przekonać do siebie zupełnie inną taktyką od Intela. Dostarczyciel procesorów nie będzie nakładał na zewnętrzne marki żadnych obostrzeń dotyczących jakości wykonania obudowy, zainstalowanego systemu operacyjnego czy czasu potrzebnego na wybudzenie maszyny z uśpienia. AMD po prostu dostarczy niskonapięciowe procesory oraz dedykowane układy graficzne z serii Radeon HD 7000M, a firmom takim jak Dell, Toshiba, Lenovo czy HP pozostawi pełną dowolność w kształtowaniu ostatecznego produktu.

Smukłe maszyny napędzane przez układy AMD Fusion nie będzie jednak można nazywać ultrabookami. Nazwa ta jest zastrzeżonym przez Intela znakiem towarowym, z czym muszą liczyć się wszystkie marki zainteresowane wejściem do tego segmentu. Laptopy napędzane przez APU AMD będą jednak dorównywać pod względem wydajności intelowskim procesorom Core i5 i Core i7, a obecność zewnętrznej karty graficznej podniesie ich wydajność w grach i aplikacjach, dla których intelowska "integra" to za mało.

Różnorodność cen "ultrabooków AMD" ma być o wiele większa niż w przypadku ich odpowiedników Intela. Pierwsze egzemplarze ultracienkich laptopów z procesorami AMD w sprzedaży mają pojawić się już na początku przyszłego roku - najprawdopodobniej ujrzymy je na targach CES 2012.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: AMD | laptopy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy