Amilo Si 2636 - długodystansowiec

W notebookach wymyślono już wszystko? Błąd. Sprawdzamy niecodziennie prezentujący się komputer mobilny Amilo Si 2636.

article cover
materiały prasowe

Kardynalski sprzęt

Po wyjęciu notebooka z pudełka od razu rzuca się nam w oczy jego stylistyka oraz wykończenie. Fujitsu Siemens postanowił połączyć głęboką, fortepianową czerń z purpurowymi dodatkami. Trzeba przyznać, że taka mieszanka prezentuje się naprawdę oryginalnie. Obudowa - jak w przypadku większości notebooków - jest czarna i chociaż takie rozwiązanie wiąże się z zagrożeniem zostawiania odcisków palców, jest to dobry pomysł. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę purpurowe paski pojawiające się po bokach Amilo Si 2636. Tworzą one swoistego rodzaju obramowanie, które nadaje komputerowi charakteru. Rzeczywiście - stylistyka opisywanego urządzenia jest niecodzienna. Plus dla producenta.

Drugim - tym razem absolutnie unikalnym rozwiązaniem - jest touchpad w kształcie kółka. Taki zabieg ma oczywiście na celu przyciągnąć uwagę, ale w praktyce sprawdza się on równie dobrze, co i standardowe touchpady. Trzeba się do niego przyzwyczaić, ale Fujitsu Siemens na pewno zyska wiele dzięki okrągłemu touchpadowi. Natomiast same przyciski pracują bardzo cicho, nie rodząc jakichkolwiek problemów dla użytkownika.

W Amilo Si 2636 znajdziemy czytnik kart pamięci, gigabitową kartę sieciową, moduł IEEE 802.11 ab/b/g/n (jak widać - Amilo Si 2636 obsługuje standard "n"), a także Bluetooth 2.0. Bardzo dobrze, że japońsko-niemiecka firma zdecydowała się na umieszczenie w notebooku port HDMI (z obsługa HDCP). Każdy notebook nowej generacji powinien mieć już złącze HDMI. Nie zabrakło oczywiście złączy USB 2.0 (3 sztuki), FireWire oraz portu eSATA.

Nad ekranem znajdziemy kamerę internetową mającą 1,3 megapiksela. Sprawuje się ona poprawnie. Nie należy jednak liczyć na jakiekolwiek fajerwerki.

Moc Baterii

Notebook ma 2,3 kilograma oraz  rozmiary 328 na 247 na 37,4 mm
materiały prasowe

Amilo Si 2636 "uzbrojono" w układ graficzny Intel GMA X3100, tak więc nie ma mowy o uruchomieniu najnowszych gier. Z elektronicznej rozrywki możemy raczej myśleć o tytułach w stylu "Call of Duty 2" czy "Half-Life 2", a więc niezbyt nowych produkcjach. Omawiany układ znacznie lepiej radzi sobie natomiast z aplikacjami 3D oraz takimi programami jak Google Earth.

Potęgę Amilo Si 2636 widać w przypadku "aplikacji biurowych". Z procesorem Intel Core 2 Duo (na rynku znajdziemy modele Amilo Si 2636 z procesorem o częstotliwości taktowania 2 oraz 2,2 GHz) oraz 2 GB RAM możemy mówić o godnym konkurencie desktopów w ramach segmentu komputerów do pracy. Jeśli chodzi o dysk twardy w Amilo Si 2636, mamy tutaj do czynienia z trzema pojemnościami - 160GB, 250GB i 320GB.

Pod kątem konfiguracji oraz wydajności Amilo Si 2636 potrafi naprawdę dużo, chociaż nie zaskakuje niczym nadzwyczajnym. Natomiast prawdziwym gwoździem programu, obok okrągłego touchpada, jest czas pracy baterii. Producent twierdzi, że jego notebook potrafi pracować nawet pięć godzin bez konieczności ładowania. Oczywiście, aby osiągnąć taki wynik musielibyśmy zrezygnować z multimediów i trójwymiarowej grafiki, ale rzeczywiście - taki wynik jest możliwy. Przy bardziej intensywnym wykorzystaniu notebooka możemy mówić o 3 godzinach pracy. Czyli o naprawdę dobrym wyniku.

Dla kogo?

Kto może zainteresować się Amilo Si 2636? Cena wynosząca 4899 zł oznacza, że jest to notebook z górnej półki. Bez wątpienia o zakupie powinny pomyśleć osoby, które szukają wszechstronnego komputera mobilnego, szczególne takiego łączącego aspekty mobilnej pracy (dobra bateria, aplikacje biurowe) z dobrą obsługą multimediów. Tutaj Amilo Si 2636 sprawdza się doskonale. A okrągły touchpad? Jeśli komuś na tym zależy - dzięki niemu zyska on uwagę innych. Niektórym może na tym zależeć.

PLUSY

- czas pracy baterii

- niecodzienne wykończenie i design

MINUSY

- średnio radzi sobie z zaawansowaną grafiką 3D

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas