Archos pracuje nad high-endowym tabletem

Niezłe parametry techniczne i odpowiednia cena - w takich słowach można opisać dotychczasowe tablety Archosa, które (przynajmniej w Polsce) cieszą się sporą popularnością.

Firma Archos oprócz serii tabletów na każdą kieszeń zamierza mieć w portfolio high-endowy tablet, którego premiera spodziewana jest na wrześniowych targach IFA 2011 w Berlinie. Na chwilę obecną nie wiadomo co, według Archosa, znaczy wyrażenie "high-endowy". Dla Asusa to ekran 3D i czterordzeniowy procesor, a dla Archosa może to być połowa tego. Możliwe więc, że firma ma na myśli wysokiej jakości tablet pracujący najprawdopodobniej pod kontrolą Androida, którego sercem ma być dwurdzeniowy procesor, a ekran ma być wykonany w technologii IPS. Czy tak będzie - przekonamy się być może już na IFA 2011 w Berlinie (2-7 września).

I już teraz mogę powiedzieć, że targi IFA 2011 zapowiadają się niezwykle ciekawie. Mimo że do września zostało jeszcze mnóstwo czasu, to producenci powinni go pożytecznie wykorzystać, pracując nad nowymi tabletami. A skoro teraz szykuje się wysyp urządzeń na rynek (tych zaprezentowanych na CES i MWC), to kolejne premiery powinniśmy poznać właśnie na IFA 2011 (skąd na pewno będziemy zdawać relację) oraz być może wcześniej - na Computex 2011.

Pisząc o Archosie nie sposób nie przytoczyć ostatnio zaprezentowanych dwóch tabletów na każdą kieszeń z serii Arnova. Należą do niej dwa modele: 8-calowy Arnova 8 mający kosztować 149 dolarów oraz 10,1-calowy Arnova 10 za 199 dolarów. Więcej na ich temat przeczytasz tutaj.

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Archos

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama