Aspire 5810T - władca czasu

Największym wrogiem użytkownika notebooków często okazuje się być bateria umieszczona w komputerze - czy Aspire 5810T od Acera rozwiązuje ten problem?

Timeline - ponad 8 godzin pracy na baterii
Timeline - ponad 8 godzin pracy na bateriimateriały prasowe

Notebooki stają się roku na rok coraz lżejsze i bardziej ergonomiczne - tego chcą klienci, a w interesie wielkich firm jest dostarczyć tego typu solucji. Jedną z nich jest Acer, a ambasadorem takiej technologii jest linia Timeline, i testowany przez nas Aspire 5810T.

Pierwsze wrażenie

Po wyjęciu komputera z kartonu zobaczymy nowocześnie prezentujący się notebook -sprzęt został częściowo wykonany z aluminium. Podobnie jak inne ultracienkie notebooki na rynku - Timeline ma naprawdę dobre wymiary, w tym konkretnym przypadku poziom "grubości" nie przekracza 2,5 cm. Całość waży 2,4 kg.

Od razu w oczy rzuca się klawiatura Aspire 5810T - klawisze oddzielone są od siebie wolnymi przestrzeniami, dzięki którym pisanie na komputerze jest łatwiejsze i przyjemniejsze (znamy takie rozwiązania z komputerów Apple). Rozwiązaniem podobnym jak w komputerach Apple będzie także gładzik wykorzystujący multitouch do np. powiększania zdjęć. W praktyce sprawuje się on dobrze.

Odnotować należy także mały przycisk obok Touchpada, który umożliwia jego bezproblemowe wyłączenie. Niby to tylko szczegół, ale może okazać się bardzo przydatny, Takie rozwiązania to absolutna rzadkość.

Podsumowując, Aspire 5810T prezentuje się naprawdę dobrze i chociaż nie jest to może najwyższa półka designu, to za tę cenę mamy do czynienia ze świetnym sprzętem. Plus za Acera. Włączmy komputer.

W praktyce

Specyfikacja Aspire 5810T prezentuje się następująco:

Matryca 15.6" HD WXGA podświetlenie LED, procesor Intel Core 2 Solo SU3500, grafika ATI Radeon HD 4330 512MB DDR3, pamięć 1GB+2GB DDR3, dysk twardy 320GB, Bluetooth, WLAN n, kamera 1.0Mpix, 4xUSB, HDMI, VGA, SPDIF.

Zatem dość standardowa specyfikacja, za wyjątkiem niskonapięciowych procesorów Intel Core 2 Duo oraz technologii Intel DPST (Display Power Savings Technology), która umożliwia zmniejszanie intensywności podświetlenia, co znowuż powoduje zmniejszenie zużycia energii do 33 proc. Energooszczędność będzie w tym przypadku kluczowym elementem, ale zostawmy tę kwestie na później.

materiały prasowe

Jeszcze kilka słów o osiągach samego notebooka - w specyfikacji da się zauważyć, że Acer zamontował w tym modelu jednordzeniowy procesor. Nietypowe, ale prawdziwe. Testowany sprzęt bez wątpienia nie został stworzony do grania albo obróbki grafiki 3D, dlatego Timeline nie sprawdza się dobrze na tej linii, oferując bardzo przeciętne możliwości. Jednak w materii pracy oraz multimediów i mało wymagających gier - wszystko jest jak najbardziej na miejscu.

Praca na baterii

Oto gwóźdź programu - czas pracy na naładowanej baterii po prostu robi wrażenie. Notebooki Aspire Timeline są wyposażone w przycisk Acer Smart Power służący do szybkiego zarządzania energią. Umożliwia on włączanie zaawansowanych ustawień pozwalających na wydłużenie czasu pracy z akumulatorem. Według Acera umożliwia to pracę przez około 8 godzin. W rzeczywistości możemy nawet mówić o... 9 godzinach! Zatem absolutna rewelacja. Jeśli wykorzystujemy wszystkie najważniejsze funckje - wtedy czas pracy spada, ale nigdy nie poniżej 4 godzin.

Czas po naszej stronie

Timeline Aspire 5810T rzeczywiście zaskakuje - Acer i jego kilka godzin pracy na jednej baterii daje początek nowej generacji komputerów przenośnych, zdolnych do pracy na naprawdę długie dystanse. Wraz z ciekawym designem i dobrą ceną (3 299 zł brutto) - otrzymujemy komputer wart naszej uwagi.

PLUSY

- rewelacyjna bateria,

- dobre wykonanie,

- przycisk wyłączający Touchpada.

MINUSY

- przeciętny do gier i grafiki 3D

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas