Ceny LCD pójdą w górę

Pogłoski o podwyżkach paneli ciekłokrystalicznych zaczynają się materializować. Po okresie ciągłych obniżek, producenci paneli zaczęli mówić o podwyżce cen już od lipca.

Od 3 do 5 dolarów za panele 17-calowe oraz 19-calowe zapłacimy więcej od lipca - twierdzą źródła związane z fabrykami zajmującymi się produkcją paneli LCD. Pomimo ciągle wysokiego zainteresowania zwykłymi monitorami LCD, producenci zdecydowali o podwyżce. Jeden z większych producentów, czyli LG.Philips, poinformował nawet ostatnio o zaprzestaniu produkcji 19-calowych paneli - w zamian skupi się na produkcji 19-calowych paneli typu widescreen.

Sytuacja na rynku paneli typu widescreen wygląda podobnie, w tym wypadku podwyżki też są bardziej niż pewne. Na ten moment mówi się o cenie wyżej o 2-3 dolary. Według analityków, zwiększonego zainteresowania tymi panelami należy spodziewać się na przełomie września i października, gdy nastąpi nowy rok szkolny.

Reklama

Dostało się też panelom montowanym w notebookach, gdzie ceny wzrosną średnio o 2-3 dolary. Prawdopodobnie już niebawem ma nastąpić zwiększone zapotrzebowanie na panele do laptopów, przynajmniej tak twierdzą sami producenci tychże komputerów.

PCArena.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy