Reklama

Czy Sony rezygnuje z notebooków Vaio?

Sony Vaio to jedna z bardziej rozpoznawalnych serii wśród notebooków, obecna na rynku od 1996 roku, kiedy to jeszcze wśród systemów operacyjnych królował Windows 95. Najnowsze doniesienia wskazują, że japoński producent elektroniki użytkowej chce się jednak pozbyć tej marki i wycofać z rynku komputerów przenośnych.

CNET donosi, że Sony chce sprzedać markę Vaio funduszowi inwestycyjnemu Japan Industrial Partners. Nie znamy szczegółów transakcji, jednak rzekomo trwają już negocjacje w tej sprawie. Oznacza to, że jeden z największych producentów komputerów przenośnych nie widzi przyszłości w tym segmencie.

Komputery Sony Vaio sprzedawały się średnio w liczbie 900 tysięcy sztuk. W ubiegłym roku suma ta prawdopodobnie nie przekroczyła 600 tysięcy, choć dokładnych danych jeszcze nie poznaliśmy. Być może właśnie wyniki finansowe skłoniły japońską firmę do zmiany frontu. Sony ustosunkowało się już do pogłosek, nie potwierdzając, ale również nie zaprzeczając, że jest w trakcie rozmów z Japan Industrial Partners.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sony | VAIO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama