eBay w Polsce

Od dziś Polacy mają do dyspozycji polską wersją jednej z największych na świecie giełd internetowych eBay. To nowy portal, na którym kupujący i sprzedający z Polski będą mogli handlować za złotówki.

eBay jest największą na świecie giełdą internetową. Firma powstała w 1995 roku, a przez 10 lat swojego istnienia dorobiła się ponad 147 milionów użytkowników na całym świecie.

Potężna platforma umożliwia sprzedaż towarów i usług przez osoby indywidualne oraz firmy. W portalu można kupić i sprzedać wszystko, co nie jest zabronione prawem - od rzeczy drobnych, kolekcjonerskich, sprzętu elektronicznego, odzieży, samochodów po samoloty.

Dotychczas Polacy mogli sprzedawać i kupować za pośrednictwem eBay tylko w portalach innych krajów. Obecnie jest to możliwe już w Polsce.

Reklama

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, że udało nam się otworzyć nowy portal eBay w Polsce. O tym jak popularny jest to sposób na sprzedaż, kupno i zarabianie pieniędzy świadczyć może fakt, że w ciągu zaledwie 12 godzin liczba ofert na polskich stronach eBay podwoiła się. Jeszcze wczoraj najdroższą rzeczą, jaką można było kupić na eBay był szwajcarski zegarek za 27 tysięcy złotych. Dziś rano był to już dom pod Warszawą za 850 tysięcy złotych - powiedział Przemysław Pluta, dyrektor ds. marketingu eBay Polska.

Zdaniem szefów eBay - Gila Pechina i Philippa Justusa - z przeprowadzonych analiz rynkowych wynika, że Polska jest krajem, w którym zainteresowaniem sprzedażą internetową rośnie i będzie się dynamicznie rozwijać.

- Naszym celem jest stworzenie globalnej platformy handlu w trybie bieżącym. Chcemy, by użytkownicy z całego świata handlowali w eBay . Ponadto nigdzie indziej klient nie ma tak dużego wyboru towarów. Dajemy możliwość znalezienie towarów po naprawdę atrakcyjnych cenach. Dodatkowo sprzedaż poprzez eBay dla wielu osób stanowi podstawowe źródło utrzymania - powiedział Philipp Justus, Senior Vice President eBay.

Polscy użytkownicy eBay mogą korzystać z serwisu bezpłatnie. Dyrektorzy firmy nie zamierzają wprowadzac opłat, jak to jest w innych krajach, w których funkcjonuje giełda. Ponadto - jak mówią - starali się, aby polska strona eBay była tak zbudowana, że nawet osoba która po raz pierwszy bierze udział w giełdzie internetowej mogła z łatwością się na niej odnaleźć. Wszystkie informacje na eBay.pl zamieszczane są w języku polskim, a ceny artykułów są wyrażane w złotówkach.

Dotychczas z serwisów eBay zlokalizowanych w innych krajach korzystało 100 tysięcy Polaków. Dyrekcja eBay liczy, że w związku z wejściem na polskim rynek liczba ta znacznie się powiększy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: portal | eBay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy