Ekstremalne podkręcanie - AMD Bulldozer bije kolejne rekordy

Udało się przekroczyć kolejną barierę w podkręcaniu procesorów. Najnowsze produkty AMD z serii FX dają się podkręcać do ekstremalnych wartości. Spróbujcie zgadnąć, ile tym razem wynosi nowy rekord.

Jakiś czas temu pokazywałem, jak w brawurowy sposób firma AMD prezentowała możliwości swoich procesorów. Wtedy udało się osiągnąć rekordowy pułap 8,429 GHz, jednak nie trzeba było czekać zbyt długo, żeby i on został pobity. Autorem tego wyczynu jest Andre Yang, który w ciągu ostatnich tygodni bił dwukrotnie rekord podkręcania.

Yang w zeszłym tygodniu zdołał wyciągnąć na FX-8150 8,46 GHz, dzięki czemu udało mu się ledwo pokonać wcześniej wyznaczoną przez AMD granicę. Teraz udało mu się podnieść poprzeczkę o kolejne 120 MHz, osiągając 8584,8 MHz. Jak na razie czekamy na potwierdzenie tego rekordu, choć Yang zdążył się nim już pochwalić na forum xtremesystems.com.

W obu wypadkach do podkręcania została wykorzystana płyta główna Crosshair V Formula, za drugim razem Yang użył nieco większego napięcia. Do chłodzenia wykorzystał ciekły azot, więc można sobie tylko wyobrazić, jakie kolejne rekordy zostaną ustanowione z wykorzystaniem ciekłego helu, który ma znacznie niższą temperaturę skraplania. Magiczny próg 9 Ghz jest już prawie na wyciągnięcie ręki.

Reklama

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: rekord | rekordy | AMD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama