IFA 2016: ​Ultralekkie laptopy LG nie dla Polaka

Jeżeli potrzebujecie ultralekkiego laptopa, a akurat nie macie ochoty kupować MacBooka Air, powinniście sprawdzić LG Gram. To seria ultrabooków, które ważą niecały 1 kg.

Ultrabooki LG Gram zostały po raz pierwszy pokazane na targach CES 2016, ale Europejczycy mogli je podziwiać dopiero teraz w Berlinie. Są one dostępne w sprzedaży, ale nie na Starym Kontynencie, bo jak wiadomo, koreański gigant nie prowadzi tu dystrybucji komputerów mobilnych. Nie ma co się ich spodziewać w Polsce, ale jeżeli bardzo chcecie jeden z modeli Gram, to wkrótce będziecie mogli udać się do Hiszpanii. Tam laptopy będą dostępne.

W ofercie są dostępne trzy modele różniące się przekątną ekranu: 13, 14 i 15,6 cali. Waga wszystkich ultrabooków jest naprawdę nieduża (poniżej 1000 gramów). Na pokładzie znajdziemy procesor Core i5, 8 GB pamięci RAM czy dysk SSD 256 GB (wariant podstawowy). Są także dostępne modele z procesorami Core i7 oraz pojemniejszymi dyskami. Na pokładzie hula Windows 10.

Reklama

Jak to możliwe, że LG udało się osiągnąć tak niezwykłą masę laptopa? Wszystko dzięki niekonwencjonalnym obudowom wykonanym ze stopu węgla, litu oraz magnezu. Nie wiadomo jednak jak z wytrzymałością tych materiałów, ale producent zapewnia, że seria Gram jest jedną z najsolidniejszych w swojej klasie.

Ceny ultrabooków LG zaczynają się od 1100 dol.INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Laptop
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy