Intel kończy z produkcją płyt głównych

Okazuje się, że firma Intel chce zrezygnować z rynku płyt głównych, na którym jest obecna od około 20 lat. Czy mamy do czynienia z namacalnym dowodem na wchodzenie w tzw. erę post-PC.

Intel planuje zakończyć swoją działalność na rynku płyt głównych do komputerów PC po premierze oczekiwanej architektury Haswell, czyli jeszcze w tym roku. Firma oczywiście wciąż planuje wspierać dotychczasowe produkty w ich normalnym cyklu. Dotyczy to również płyt opartych na Haswellu, których standardowy okres wparcia powinien wynosić 18 miesięcy od daty premiery. Po tym czasie produkcja takich podzespołów zostanie całkowicie wstrzymana.

Decyzja ta nie ma wpływu na inne produkty, które nie są płytami głównymi. Mowa tu na przykład o jednostkach NUC, które nadal będą dostępne w sprzedaży, również w postaci płyt głównych NUC.

Reklama

Decyzja Intela wywołała niemałe zamieszanie na rynku IT. Okazuje się bowiem, że jeden z największych producentów podzespołów wycofuje się z rynku, który jeszcze kilka lat temu prężnie się rozwijał.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Intel | komputery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy