Intel zaiwestuje 500 milionów w fabrykę w Irlandii

Intel zainwestuje 500 milionów dolarów w unowocześnienie i ponowne otwarcie Fab 14 w irlandzkim Leixlip. Prace potrwają dwa lata, a gdy fabryka ruszy znajdzie w niej zatrudnieni 200 osób. Fab 14 została zamknięta latem 2009 roku. Pracę straciło wówczas 298 osób.

Teraz Leixlip ma drugą szansę. Pojawiły się nawet spekulacje, że może tam powstać centrum doskonalenia technologii, w którym Intel będzie przygotowywał się do wdrożenia produkcji układów scalonych na 450-milimetrowych plastrach krzemowych.

Nie wiadomo też, na jakie wsparcie finansowe może liczyć Intel ze strony rządowej agencji inwestycyjnej. - Sam fakt, że globalny lider jakim jest Intel, który już zainwestował w Irlandii niemal 7 miliardów dolarów, ma zamiar wydać na inwestycje kolejne 500 milionów, świadczy o zaufaniu do Irlandii i postrzeganiu nas jako konkurencyjnej lokalizacji dla inwestycji o globalnym znaczeniu - stwierdził Barry O'Leary, prezes agencji. Dodał, że dzięki inwestycji Intela przez dwa najbliższe lata pracę będzie miało 1000 osób.

Mariusz Błoński

Reklama

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: intel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy