Jak może wyglądać Firefox 4?

Autorzy przeglądarki Firefox zapoczątkowali w sieci dyskusję na temat czwartego wydania swojego programu, publikując zrzuty ekranu jego wersji dla Windows. Jednocześnie ostrzegają, że jest to jedynie propozycja, która może nie mieć nic wspólnego z produktem końcowym i ma posłużyć jedynie burzy mózgów.

Na razie rozstrzyga się problemy natury estetyczno-funkcjonalnej. Programiści zastanawiają się, czy zrezygnować z paska tytułowego w oknie browsera i po prostu pokazywać informacje o wyświetlonej stronie na zakładce.

Ten pomysł sami określają jako kontrowersyjny: pozwala oszczędzić przestrzeń w pionie, ale zarazem narusza przyzwyczajenia użytkowników. Kolejną ideą jest kompaktowy przycisk Przejdź do/Odśwież/Zatrzymaj, zmieniający kolor w zależności od tego, czy np. użytkownik wpisuje adres, czy też przegląda już wyświetloną stronę.

Nieco wcześniej zespół Mozilli przedstawił wstępne zrzuty ekranu pokazujące Firefoksa 3.7. Wśród propozycji interfejsu znalazła się obsługa efektu Glass, czyli częściowo przezroczystych okien.

HeiseOnline
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy