Reklama

Kilka ciekawostek na temat Windowsa. Słyszałeś o nich?

Wprawdzie rodzina systemów operacyjnych od Microsoftu nie wzbudza już tylu emocji, co jeszcze kilka lat temu, ale na pewno jest kilka rzeczy, które warto o niej wiedzieć. Głównie dlatego, że są po prostu ciekawe.

Kolejne generacje systemu operacyjnego firmy Microsoft przez lata niepodzielnie panowały na rynku komputerowym. W tym czasie nazbierało się na temat "okienek" sporo ciekawych anegdot.

Dźwięk startowy Windowsa 95

Skomponował go Brian Eno, prawdziwa legenda przemysłu muzycznego, pionier, który pracował między innymi z U2 i Davidem Bowie. Dźwięk ten uznał za "swój mały klejnocik".

Reklama

Zakazane nazwy

W żadnej z wersji Windowsa nie da się utworzyć w jakimkolwiek z miejsc folderu o nazwie CON. No po prostu nie da się. Nawet jeśli spróbujecie i zatwierdzicie swój wybór takiej a nie innej nazwy, przekonacie się, że komputer tegoż wyboru nie zaakceptuje. Podobny problem zaobserwowano z takimi nazwami jak PRN, AUX, CLOCK$, NUL, COM1, COM2, COM3, COM4, COM5, COM6, COM7, COM8, COM9, LPT1, LPT2, LPT3, LPT4, LPT5, LPT6, LPT7, LPT8 i LPT9.

Pierwszy wirus

Pierwszym wirusem napisanym specjalnie pod Windowsa był Winver 1.4, który zaatakował w roku 1992. Niestety, czy raczej na szczęście, nie był on specjalnie skuteczny.

Spóźnione premiery

Opóźnienia związane z wypuszczeniem na rynek Visty to jeszcze nic. Windows 1.0 z roku 1985 był opóźniony aż o dwa lata.

"Sukces" Visty

98 proc. użytkowników nienawidzi Windowsa Vista. Kto się tym faktem zdziwił?

Tajne koszty promocji

Nie wiadomo, ile Microsoft zapłacił za wykorzystanie w kampanii promocyjnej Windowsa 95 utworu "Start me Up" Rolling Stonesów, ale pierwsze pogłoski mówiły nawet o 14 milionach dolarów.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy