Komputer na ekstremalne warunki

Panasonic wprowadził na polski rynek nowy model wytrzymałego Toughbooka: CF-H1 Field. Jest on przeznaczony dla pracowników terenowych, wymagających od swojego komputera przenośnego możliwości pracy w najtrudniejszych warunkach terenowych

Model CF-H1 Field jest jednym z najbardziej wytrzymałych Toughbooków dostępnych na rynku. Posiada wysoką tolerancję na wibracje, wstrząsy i uderzenia. Nowy model Toughbooka jest w stanie wytrzymać upadek z wysokości do 180cm. Szczególnie użyteczną cechą CF-H1 Field jest możliwość pracy w skrajnie wysokich i niskich temperaturach.

Najniższa i najwyższa temperatura, w jakiej pracuje urządzenie to odpowiednio -20 i +60 stopni Celsjusza. Dodatkowo CF-H1 Field jest odporny na działanie pyłu i wody. 10-calowy ekran został wyposażony w kołowy filtr polaryzacyjny usuwający odblaski z powierzchni niemetalicznych, takich jak woda czy szkło. Wzmaga on również intensywność kolorów - stają się one czystsze i mają większy kontrast.

Reklama

Model CF-H1 Field został wyposażony w specjalny uchwyt, umożliwiający stabilne i bezpieczne utrzymanie urządzenia w jednej z dłoni. Podwójne baterie, które zapewniają do 6 godzin pracy, można wymieniać bez wyłączania urządzenia. Moc obliczeniową zapewnia energooszczędny procesor firmy Intel: Z540 Intel Atom. Wprowadzanie obrazów umożliwia opcjonalna kamera 2.0 Mpx z podwójnym oświetleniem diodowym.

Nasz test wideo wcześniejszego modelu Toughbook:

Z kolei dane mogą być wprowadzane za pomocą zintegrowanego czytnika kodów kreskowych 2D. Łączność bezprzewodową w pracy mobilnej zapewnia LAN, Bluetooth i WAN. Model CF-H1 Field może zostać opcjonalnie wyposażony w system łączności satelitarnej GPS. Dla pracowników terenowych kwestią kluczową jest zapewnienie, że dostęp do danych zapisanych na komputerze mają wyłącznie osoby do tego powołane. Nowy model Toughbooka posiada opcjonalny czytnik linii papilarnych oraz czytnik kart Smart Card.

Toughbook objęty jest trzyletnią gwarancją, która obejmuje uszkodzenia sprzętu stosowanego zgodnie z jego przeznaczeniem. Producent zapewnia 96-godzinny termin naprawy i pięcioletni dostęp do części zamiennych.

CF-H1 jest dostępny w cenie od 8 000 złotych netto.

pcformat_online
Dowiedz się więcej na temat: komputer | Panasonic Thoughbook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy