Reklama

Komputery Apple oznaczają drukarki HP jako malware

Komputery Mac w błędny sposób oznaczają wybrane drukarki firmy HP jako złośliwe oprogramowanie. Co jest tego powodem?

Użytkownicy zaczęli zgłaszać specyficzne błędy związane z drukarkami HP oraz komputerami Mac. Urządzenia w błędny sposób odczytują swoje sterowniki, co prowadzi do dość niecodziennego problemu. W tym przypadku sprzęty Apple oznaczają drukarki HP jako złośliwe oprogramowanie. Certyfikaty kryptograficzne macOS nie wykrywają, iż dany sterownik od drukarki może zostać bezpiecznie uruchomiony.

Użytkownicy nie tylko nie mogą więc już drukować wybranych dokumentów, ale również ostrzeżono ich, iż drukarki HP to złośliwe oprogramowanie, które może zostać użyte do uszkodzenia komputerów Mac.

Reklama

HP wie już o całej sprawie i współpracuje z Apple nad rozwiązaniem opisywanego problemu. Ani HP ani Apple nie ostrzegły użytkowników o całej sytuacji, co jest zgubne, bowiem drukarki u użytkowników nagle przestały działać i wyrzucały komunikat o będzie.

Sytuacja ma dotyczyć oprogramowania takiego, jak macOS 10.15 Catalina i macOS 10.14 Mojave. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: MAC | hp

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy