Koniec z klawiaturami?

Na konferencji Intel Developer Forum (IDF) Bill Gates śmiało stwierdził, iż w ciągu najbliższych lat z biurek użytkowników komputerów znikną na dobre klawiatury, a zastąpią je urządzenia służące do rozpoznawania mowy.

W swojej przemowie wygłoszonej w Pekinie na konferencji IDF Gates skupił się głównie na rozwoju technologicznym. Mówił o szerokopasmowym dostępie do internetu i o jego szybkim rozwoju w ostatnich latach. Jego zdaniem proces ten z pewnością nie zatrzyma się, ani nie zwolni na przestrzeni kolejnych lat. - Często pytają mnie, kiedy rewolucja technologiczna się zakończy. Czy rozwój sprzętu i oprogramowania zwolni? Odpowiadam, że nie widzimy jakichkolwiek barier - twierdzi założyciel korporacji z Redmond.

Tym razem na konferencji IDF Gates wychylił się trochę czasowo do przodu, twierdząc iż niebawem standardowe klawiatury zostaną wyparte przez urządzenia do rozpoznawania mowy, internet i telewizja staną się jednym, spójnym medium, oraz że Tablety i UMPC (Ultra Mobile PC) zastąpią standardowe książki.

Reklama

Najlepsze źródło darmowych programów w sieci - megapliki.interia.pl

CentrumXP.pl
Dowiedz się więcej na temat: mowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy